Nečekejte na zázrak

Ono se snadno řekne, že je zapotřebí mít nejprve vlastní bydlení a pak si teprve pořídit rodinu. Čas ale velice rychle utíká a je potřeba žít, dokud je člověk mladý. První pomoc může poskytnout někdo z rodiny a tu druhou nebankovní instituce, která přichází s výhodnou nabídkou.

Ne vše jde v životě tak, jak bychom si vždy přáli. Nejraději bychom měli vše hned, bez práce a bez problémů.

A jestli se mnou někdo v žádném případě nesouhlasí, tak buď neříká pravdu anebo je mnohem dokonalejší nežli většina populace.

Je sice hezké o něco usilovat, snažit se a nakonec vyhrát. Jenže někdy to trvá opravdu dlouho a zatím nám něco důležitého může utéct. Také jste toho názoru, že by se muž neměl ženit, dokud nemá kam přivést svou rodinu? Tak to to budete mít asi dost těžké. Pokud tedy nemáte tučné konto nebo dost bohaté příbuzenstvo. V případě, že má tento názor člověk střední nebo starší generace, pak to bude mít těžké jeho syn nebo budoucí zeť.

Člověk, který začíná od „píky“, potřebuje jako první mít místo, kde by svůj dům postavil. Místo by bylo? Aha, tak tady je chyba někde jinde. Vám chybí odvaha jít si zažádat o hypotéku na pozemek. Jakmile budete mít kde dům začít stavět, půjde to určitě rychleji. Problém bude možná v tom, že pokud nemáte žádnou nemovitost, pak to půjde s vyřízením hypotéky na pozemek trochu hůře.

Chcete opravdu dobrou radu? Který z pánů tvrdí, že muž má nejprve postavit dům a pak se teprve ženit? Váš otec nebo budoucí tchán? Pokud zastává tento názor, pak je jistě vlastníkem nějaké té střechy nad hlavou. Pak přeci není problém, aby se stal spolužadatelem a své rodině (stávající nebo budoucí) trochu vypomohl. Od jeho souhlasu už půjde vše ráz na ráz. A za opravdu krátkou dobu už můžete začít shánět stavební materiál. Pomocí tchána a hypotéky je pozemek na vaše budoucí bydliště konečně váš. Splátky se mohou rozdělit na opravdu dlouhou dobu, a tak nebude rodinný rozpočet příliš narušen.

Jestliže stále ještě váháte, pak není problém nechat si jen situaci a s ní spojené možnosti analyzovat.

Pak můžete v klidu rozvážit, jestli se vám tento krok vyplatí.