Hodinky, nebo šperk? Obojí!

Jaké hodinky byste rádi? Dámské, pánské či unisexové? Jachtařské, letecké, vojenské, elegantní nebo sportovní? Luxusní hodinky vám na ruce plně nahradí luxusní šperk. A ty opravdu luxusní mohou být i skvělou investicí. Na základě jakých parametrů hodinky vybírat? Poradíme vám!

Luxusní hodinky se obecně vybírají na základě několika parametrů. Jim dominují materiál, z nichž jsou vyrobeny, jejich styl, značka a samozřejmě i cena. Jaké hodinky nakonec zvolíte, samozřejmě záleží i na vašem rozpočtu. Luxusní hodinky můžete mít za několik tisíc i milionů.

Zaměřeno na materiály

Na trhu se setkáte s hodinkami různých materiálů. Ten je určující především pro stupeň jejich odolnosti. Hodinky z hliníku jsou například odolné vůči celé řadě chemických látek. Jsou-li v hledáčku vašeho zájmu hodinky s vysokou mechanickou odolností, zvažte hodinky z karbonu (uhlík). Velmi odolné však jsou i hodinky keramické. Budete-li se s hodinkami potápět, zvolte speciální potápěčské.

Luxusní zlaté a platinové

Symbolem luxusu samozřejmě je zlato. Jeho náhražkou bývá mosaz, tedy směs mědi a zinku. Ušlechtilým drahým kovem je však i platina. Vůbec nejvíce používaným materiálem při výrobě hodinek však je nerezová ocel. S různými povrchovými úpravami. Alergiky je však vyhledávaný spíše titan. Z dalších materiálů vyhledávaných spíše mládeží jmenujme pryž, silikon a textil.

Zaměřeno na styl

Co se stylů týče, na trhu se setkáte s v úvodu zmíněnými pánskými hodinkami jachtařskými, vojenskými, leteckými, starožitnými, sportovními, kapesními, skeletovými. Dámské hodinky se pak dělí na elegantní a sportovní. Speciální kategorií jsou tzv. chytré neboli smart hodinky.

Značka, zárukou kvality i luxusu

Hodně hodinářských fajnšmekrů však hodinky vybírají podle značky. I ty jsou známkou kvality. Z těch opravdu luxusních jmenujme značky Montblanc, Cartier, Chopard, Zenith, Franc Muller či Parmigiani.

Parmigiani za 6 milionů? Dobrá investice!

Za opravdu luxusní hodiny zaplatíte i několik milionů. Pánské hodinky Parmigiani Bugatti Supersport na e-shopu hodinky-beny.cz například stojí více než šest milionů! To je v podstatě cena velmi luxusního automobilu. Pro tyto hodinky je typický naprosto jedinečný design, který umožňuje nahlédnout do srdce mechanického strojku. Tyto hodinky na zápěstí zkrátka nikdo nepřehlédne.

Hodinky za několik tisíc, nebo set tisíc?

O polovinu méně vás pak vyjdou dámské hodinky Franc Muller Double Mystery. S kulatým ciferníkem s diamanty a lunetou z bílého osmnáctikarátového zlata? Daly byste si takový dárek líbit, milé dámy? V nabídce e-shopu ovšem najdete i luxusní hodinky nižších cenových relací. Slušné hodinky lze v podstatě pořídit už za šest tisíc korun. Lepší pak za několik desítek a ještě lepší za několik set tisíc. A tak bychom mohli pokračovat až k těm zmíněným milionům. Kterým dáte přednost?