Dokonalý zásnubní prsten

Pokud patříte k těm šťastným mužům, kteří našli lásku svého života, gratulujeme. Je to neobyčejný a hřejivý pocit, kterého se už nikdy nezbavíte. Nadešel ten správný čas požádat vaší vyvolenou o ruku? Láska vám dodá odvahu k tomu, aby byl tento okamžik nezapomenutelný.

Někdo si s položením té velké otázky hlavu příliš neláme. Ovšem dobře zvolené místo, správné načasování a například romantická večeře, dodají vašemu velkému dni to správné kouzlo. Třešničkou na dortu bude pokleknutí před vaší dívku, která se jen stěží ubrání slzám štěstí. Nyní vybrat prsten, který bude zdobit její levou ruku.

Jak na věc

Nevíte s jakým prstenem svou dívku o ruku požádat? Zkuste se zamyslet nad tím, jaké šperky nosí. Je vždy středem pozornosti a má ráda výrazné šperky? Potom rozhodně zvolte větší kámen. Je to romantická duše, nebo je sportovně založená? Pak se vám nabízí jednoduché, jemné prsteny s menším kamenem.

Vypozorujte, jestli vaše milá nosí raději žluté, nebo bílé zlato, či stříbro. Určitě se vám to při výběru bude hodit. Prsten vyjadřuje vaši lásku, oddanost, ale také jak dobře svou vyvolenou znáte. Další důležitou roli hraje správná velikost prstenu. Zjistěte si ji rozhodně předem.

Briliant nebo zirkon

Zirkony jsou bílé čiré kameny, které se používají do všech drahých kovů. Můžou být i barevné, ovšem pro zásnubní prsten se doporučuje kámen bílý a čirý. Samozřejmě je zirkon tou znatelně levnější variantou drahého kamenu. Neubírá mu to však na kráse, lesku a třpytu.

Briliant je broušený diamant. Pokud se rozhodnete pro tento neobyčejný drahokam, v každém dobrém zlatnictví byste měli obdržet k prstenu certifikát o pravosti a váze kamene. Váha se u briliantů uvádí v karátech. Briliantový prsten uvítá s nadšením každá žena, i když vám bude skromně tvrdit opak.

Materiál

Cenově nejdostupnější variantou jsou stříbrné zásnubní prsteny. Používá se stříbro o ryzosti 925/1000 a prsteny bývají povrchově upravené rhodiem. Stříbro má tendenci po nějaké době černat, což způsobují vnější vlivy. Tento proces rhodiování napomáhá černání zastavit. K dostání jsou opravdu krásné stříbrné zásnubní prsteny se zirkony.

Bílé zlato má podobný kovový lesk jako stříbro. Ovšem u prstenů z bílého zlata nedochází k černání. Kvalitní 14karátové bílé zlato si krásně drží podobu a lesk téměř navždy. Zde už se můžeme setkat s brilianty, ale i se zirkony. Zásnubní prsteny z bílého zlata jsou oslnivé a velmi žádané.

Některé ženy nedají dopustit na žluté zlato. Zlaté zásnubní prsteny jsou také osazovány jak brilianty, tak zirkony. Pro výrobu se používá kvalitní 14karátové žluté zlato o ryzosti 585/1000. Nebojte se za prsten utratit více peněz. U zlata jde totiž o jistou investici, protože jeho cena stále stoupá.