Bolest nohou při běhu – jak pomohou vložky?

Asi každý sportovec vám řekne, že základem cvičení je běh. Ať už hrajete volejbal, hrajete fotbal, nebo vrháte oštěpem, běh dodá vašemu tělu vytrvalost, rychlost, zlepší koordinaci pohybů a celkově přispívá k mnohem lepší kondici. Spousta lidí běhá kondičně, jako doplňkový trénink, nebo i pro zábavu. Je ale také spousta těch, kteří běhat vlastně nechtějí, nebaví je to, ale vidí to jako jedinou možnou cestu ke své vysněné postavě. V takových případech se stává, že začnou běhat, postupně se zlepšují, jenže ochablé svaly a často i nadváha způsobí nějaký zdravotní problém. Potom to často odnesou kolena, ale problém zpravidla začíná už dole u chodidel.

Vložky do bot pro zkušené sportovce i začátečníky

Bolesti dovedou potrápit i zkušené sportovce. Pokud i vás při běhu trápí bolesti nohou, zejména chodidel, ale i potažmo kolen a kyčlí, zbystřete, pravděpodobně máte ne zcela vhodnou obuv. Tu byste měli vybírat podle terénu, kde běháte, podle výkonnosti a objemu tréninků. Ale i když máte optimální obuv, můžete zjistit, že po běhu stále nohy bolí, což může souviset s propadlou klenbou a nevhodným postavením kotníku. Jak si můžete pomoci? Vyzkoušejte běžecké vložky do bot Sidas. Na výběr máte z několika řad vložek do bot, každá z nich plní trochu jinou úlohu. Pro začátečníky jsou vhodné ty, které podporují podélnou klenbu nohy a tlumí nárazy při běhu přes patu. Další modely vložek tolik netlumí, aby se zapojovalo více chodidlo, a jsou vybaveny flexibilní podporou klenby. Noha je potom s vložkou v botě řádně stabilizovaná, nebolí. Díky běžeckým vložkám do bot se oddálí únava a sníží riziko zranění.

Nosíte ponožky?

Mezi botou a chodidlem běžce je však ještě jedna důležitá věc kromě případné vložky – ponožka. Možná si řeknete, že je přece jedno, jaké máte ponožky, opak je ale pravdou. Ponožky mají vliv nejen na pohodlí nohou při běhu, ovlivňují také výkonnost při běhu, vznik puchýřů či bolesti nohou. Ponožka by měla dokonale přilnout na nohu, v ideálním případě byste ji vůbec neměli na noze cítit. S tím souvisí také dostatek místa pro prsty, které při běhu aktivně pracují a potřebují svůj prostor, proto dobré ponožky poskytují pro prsty více místa. Vyberte si z nabídky Sidas běžecké ponožky z jemného prodyšného, odolného a elastického úpletu, ve kterém budete mít nohy jako v bavlnce i při pořádné porci kilometrů.