Nedokážete si představit dovolenou bez poznávání mořského světa?

Léto se k nám blíží mílovými kroky, což znamená jediné – přichází období dlouho očekávaných dovolených. Ty nabízí celou řadu zajímavých zážitků, přičemž každý z nás preferuje jinou zábavu. Někdo se rád válí na pláži, jiný musí neustále chodit, zatímco spousta jedinců ráda pořádné potápění. Jak si ho maximálně užijete?

Naučte se, jak na to

Pokud čekáte lepší zážitek než pouhé ponoření hlavy pod vodu, tak musíte vsadit na pořádné vybavení a samozřejmě i know-how. Podvodní svět je totiž nejhezčí ve chvíli, kdy se nacházíte dále od břehu na otevřeném moři. Nejspíše vám je jasné, že takový zážitek vyžaduje trénink. Přesně proto se vám budou hodit certifikované kurzy potápění.

Nemusíte se obávat kdo ví jakých složitostí. Celý proces bývá sestavený s důrazem na maximální efektivitu i jednoduchost. Vše začíná potřebnou teorií, díky níž se hlouběji ponoříte do velmi důležitých znalostí této činnosti. Následně přijdou na scénu cvičné ponory v bazénu, kde si vštípíte základní návyky. Poté můžete počítat s finálními zkouškami na ostro, přímo v otevřené vodě.

Získejte certifikát

Pokud poctivě splníte veškeré úkoly, čeká na vás mezinárodně uznávané osvědčení IANTD Open Water Diver. Ten vás bude opravňovat ke kvalifikovaným ponorům do hloubky až osmnácti metrů, kde se odehrává pravá magie podmořského světa. Cena přitom není vůbec vysoká, jelikož se pohybuje v řádu pouhých deseti tisíc korun.

Určitě si dejte pozor na nalezení opravdu kvalitní školy a instruktorů. Jedině tak se poctivě připravíte a budete mít jistotu získání potřebného osvědčení. Mezi nejvyhledávanější školitele v naší zemi patří známá společnost Seawolf, jejíž internetové stránky snadno naleznete pod výše vloženým odkazem. Od splnění snu vás dělí pouze vyplnění formuláře.