Oprava mobilu či tabletu

Mobilní telefon i tablet patří ke každodennímu životu a spoustu lidí si život nedokáže představit bez těchto technologií. Ale co když se něco pokazí? Hned jsme z toho nervózní, zejména pokud jeden z přístrojů potřebujeme k práci. Nezbývá nic jiného, než rychle najít servis.

Unsplash / Pixabay

Bez mobilu a tabletu jako bez ruky

V případě, že potřebujete mobilní telefon či tablet ke svému povolání, rozhodně byste měli mít nějaký náhradní přistroj pro případ, že by se tento rozbil, neboť i když rychle navštívíte servis mobilu či tabletu, ta vám nikdy přístroj neopraví na počkání a musíte počítat s tím, že budete několik dní bez aparátu. A v případě, že hovory jsou nedílnou součástí vašeho zaměstnání, tak být bez mobilu několik dní je opravdu nepředstavitelné. Náhradní mobil či tablet nemusí být nutně drahý, klidně si kupte nějaký starší tlačítkový model, ale podstatné je, abyste měli přístroj, pomocí kterého budete moci komunikovat a tedy dále pracovat.

Využijte záruční dobu

Všem je známo, že na většinu věcí existuje dvou roční záruční doba. Jestli se s přístrojem stalo něco během této doby, rozhodně byste měli využít záruční dobu. Jednak budete mít opravdu zcela zdarma, ale také se může stát, že jste natrefili na nějaký poruchový model a v tom případě máte možnost na vrácení peněz. Každopádně se vyplatí mobil či tablet reklamovat, a pokud porucha nebude opravena, tak jednoznačně opakujte reklamaci několikrát, protože pak máte větší šanci na vrácení peněz, což se v případě poruchového modelu opravdu vyplatí.

Aby nebyla oprava drahá

Když je mobil či tablet už po záruce, tak nezbývá nic jiného, než navštívit servis pro mobily či tablety. Ovšem ještě, než půjdete do servisu, podívejte se na internet, kolik peněz by stál nový přístroj, protože cena mobilu i tabletu se stále pohybuje a poměrně výrazně padá. Tato informace bude pro vás důležitá, abyste věděli, do jaké částky by byla oprava výhodná. Když navštívíte servis, měli by vám říct, podle vašich závad co s mobilem může být a kolik by přibližně stála oprava, abyste věděli, zda se více nevyplatí koupit si nový model.

Něco zvládnete i sami

Existují situace, kdy si dokážete poradit i bez návštěvy servisu mobilu a tabletu. Například když víte, že se vám porouchala baterie v telefonu, tak ve většině modelů je to součástka, kterou si dokáže doma vyměnit i úplný amatér, tak proč za takovou banalitu platit? Stačí si jen objednat novou baterii, respektive jakoukoliv součástku, kterou jste si schopni vyměnit sami doma. Tím ušetříte nejen nějakou tu korunu, ale také pár dní bez přístroje. A věřte, že si dokážete vyměnit více, než jen novou baterii. Avšak musíte správně odhalit závadu.

Oprava mobilního telefonu či tabletu je důležitá, ale pozor, abyste se nenapálili, protože mnohdy je oprava dražší, než nový přístroj.