Proč zůstávat nohama na zemi, když můžete vzhůru do oblak?

Máte něco málo ušetřeno a přemýšlíte nad tím, jak s volnými finančními prostředky, vyhrazenými čistě pro zábavu, naložíte? Co třeba postarší sporťák, se kterým budete o víkendech obrážet tuningové srazy a balit na něj kočky? Anebo si kupte zpáteční letenku do Thajska a vydejte se za nevšedními zážitky… Že na nic podobného nemáte náladu a raději byste vstoupili do neprobádaných vod? V tom případě zapomeňte na vše, co jsme se vám snažili podstrčit. A zaregistrujte se v některé z leteckých škol – mít vlastní pilotní průkaz rozhodně není k zahození!

Pilotní průkaz je něco jako vyšší level řidičáku. Na „béčko“ žádnou nesbalíte, ale představte si, jak stojíte u baru v klasické košili pilota a s pilotkami na očích. Garantujeme vám, že pozvání na víkendový vyhlídkový let nad Prahou žádná neodmítne!

extramuz_online_ergo_cz_01

Ovšem pozor. Ještě než se začnete tvářit jako Tom Cruise v Top Gunu, musíte absolvovat výcvik. V tomto směru nedělejte kompromisy a přihlaste se do renomované letecké školy. Ve vzduchu je to sranda jen za předpokladu, že zachováte ledový klid a bravurně zvládnete i nestandardní situace. A proto potřebujete instruktáž od zkušeného instruktora, který se učil létat již v době, kdy vy jste tahali kačera po dvorku.

Jakmile získáte pilotní průkaz, sjednejte si pojištění pilota. Poskytne vám náležitou ochranu před škodami, které způsobíte při létání na vypůjčeném stroji.

extramuz_online_ergo_cz_02

Pojištění odpovědnosti pilotů využívají také instruktoři, protože zahrnuje krytí škod způsobených jejich žáky. K nejzajímavějším nabídkám patří pojištění od ERGO s volitelným limitem pojistného plnění od 50 tisíc do 600 tisíc korun. V nabídce této pojišťovny najdete také kvalitní cestovní pojištění – to se vám bude hodit vždy, když se rozhodnete pro přelet přes hranice. Třeba až tu sexbombu z baru vezmete na nákupy do Milána…