Nejlevnější fotopasti vás mohou zradit svou kvalitou. Na co si dát při nákupu pozor?

Přemýšlíte nad pořízením fotopasti na pozorování zvěře či ochranu majetku? A váháte, zda si koupit nejlevnější model nebo si raději připlatit? Přečtěte si, čemu se při nákupu fotopasti vyvarovat.

Vybírejte i podle značky

Užitečnou funkcí fotopastí je odesílání pořízených snímků na mobil nebo e-mail. Nejlevnější fotopasti, které to dokáží, se však dají sehnat již za 3 000 Kč. Pokud se v oblasti fotopastí již trochu orientujete, zřejmě vás taková cena zarazí. Je možné, aby fotopast uměla odesílat snímky a zároveň vás vyšla tak levně?

Fotopasti v této cenové relaci rozhodně nedosahují takové kvality, jako například renomovaný model ScoutGuard SG880MK-14mHD, který se prodává za 5 990 Kč.

Co je pro levné fotopasti typické

U levnějších fotopastí bývá zpravidla kvalita CMOS čipu mizerná. Optika bývá obvykle vyrobená z levného plastu. Jádro fotopasti poté tvoří nejlevnější procesor pro zpracování obrazu. Měkké plasty zároveň velmi špatně snáší sluneční záření a nepříznivé klimatické podmínky, kterým fotopasti bývají vystavovány.

Jako majitel fotopasti rozhodně oceníte technickou podporu a pozáruční servis. Na tyto dva aspekty však ve většině případů můžete u nejlevnějších modelů zcela zapomenout. Pokud se tedy s fotopastí po uplynutí záruční doby něco stane, můžete ji rovnou vyhodit.

Vsaďte na kvalitní model

Při nákupu fotopasti si dejte pozor na veškeré výše zmíněné detaily. Kvalitním modelem, který rozhodně stojí za zmínku, je zařízení KeepGuard KG860NV. Tato fotopast se může pochlubit neviditelným přísvitem, rychlou spouští a GSM odesíláním a symbolizuje pravý opak nekvalitní fotopasti, kterou jsme popsali výše.

Plasty, z nichž je vyrobená, jsou opravdu odolné. Logické ovládání si osvojíte během chvíle a ve spodní části se nachází dostatek místa pro manipulaci s SD kartou a SIM kartou.

Pořízené snímky jsou navíc opravdu kvalitní. Fotopast můžete pořídit již za 4 690 Kč a poměr mezi cenou a kvalitou je více než skvělý.

Další informace ze světa fotopastí najdete na www.eshop-fotopasti.cz.