Moderní odvlhčovače zbaví vaši nemovitost nadměrné vlhkosti

Alespoň tu a tam se s nechtěnou, nadměrnou vlhkostí potýká většina z nás. Přílišná vlhkost dovede značně potrápit. Páchá škody na majetku v podobě drolení se omítek, upadávání zdiva, tvoří se plísně, které mohou být nejen na stěnách, v koutech, ale i na nábytku, časem dokonce i ve skříních na oblečení, knihách… A pokud se v prostorech pohybujeme často, nebo v nich dokonce bydlíme, podepíše se časem i na našem zdraví. Vznikají nechtěné alergie, trpíme-li např. astmatem či jiným onemocněním dýchacích cest, průdušek, plic, nemoc plísně značně zhoršují. Proto je nevyhnutelné, abychom prostory často větrali, vysoušeli je a jakmile to bude možné, trvale vyřešili příčinu toho, proč zde vlhkost je.

Odvlhčení malých i velkých prostorů

Pokud zrovna nemůžete nebo nechcete řešit rekonstrukci, která by nemovitost nadměrné vlhkosti zbavila, je na místě poohlédnout se, jaké možnosti přináší moderní odvlhčovače. Ty se dají snadno koupit, jsou cenově dostupné a pracují velmi účinně. Vybrat si můžete profesionální i běžné odvlhčovače. Záleží na tom, jak velký prostor potřebujete zbavit vlhkosti, jak velké odvlhčení vzduchu potřebujete.

Vybírat můžete z pěti typů: adsorpční odvlhčovače, poloprofesionální, profesionální, odvlhčovače pro domácnosti a průmyslové ventilátory. Cena začíná již na 3 879 Kč, ale může dosahovat i ke statisícům korun.

Jedním z nejprodávanějších typů je odvlhčovač a vysoušeč Master DH 720. Umožňuje pevné vyvedení kondenzátu, disponuje UV lampou a uhlíkovým filtrem. To vše v kovovém provedení. Funguje na principu kondenzace, kdy při kontaktu se studeným povrchem dojde k vysrážení vlhkosti ze vzduchu. Ta je pak odváděna do nádrže mající objem 5,5 litru. Denně umí odstranit až 20 litrů z ovzduší denně. Je velmi tichý, má malou hmotnost a dobře se s ním manipuluje. Hodí se do sklepů, domů, na stavby, do knihoven, archivů, místností s elektronikou…

Kompletní nabídku vysoušečů i ventilátorů najdete na stránkách svářečky-obchod.cz. Díky nákupu vysoušeče vyzrajete nad nechtěnou vlhkostí jednoduše a rychle.