Fenomén Android

mobil

Kde jsou ty roky, kdy byste mobilem zabili, a na jedno nabití vám vydržel týden. Současné přístroje jsou spíše kapesní počítače, nabízející funkce počínaje fotoaparátem a videem, konče internetem, GPS čipem a mnohými vymoženostmi. Často je na pováženou, zda jsou takové přístroje určeny vůbec k telefonování. Operační systémy nám dovolují funkce jako klasické počítače. A jejich možnosti jsou velké.

Google, ten si vede

mobil            Pokud si pořídíte mobilní telefon, pravděpodobně bude mít operační systém Android. Na našem trhu se jedná o nekorunovaného krále mezi operačními systémy. Nekraluje rozhodně dlouho. Ve srovnání s již zaniklými Windows Phone je to docela mladík. Přesto se vlády ujal rychle, hbitě a dobře. Mezi lidmi si našel nejen skalní příznivce, ale dokonce i obyčejní uživatelé si jej velmi chválí. Uživatelé Google jsou ve svém živlu. Velmi úzké propojení a v podstatě jde o absolutní sdílení a propojení s účtem Google poskytuje obrovské možnosti.

Start, menu, instalace…? Csss!

Android nám ukázal, že již není třeba klasických lišt. Nejsou ani třeba tlačítka jako je Windows, neboli START (jak jsme zvyklí od Windows), ale nejsou ani třeba vlit žádné cesty v instalaci, nemusíme se potýkat s problémy nekompatibility a vše může fungovat jasně, jednoduše, efektivně a bez zbytečných nepotřebných okolností. Najdu aplikaci, stáhnu ji, automaticky se nainstaluje a okamžitě používám. Během jedné minuty mohu mít to, co jsem vážně potřeboval. Rychle, snadně a efektivně.

Kde co leží? Není mezí!

            Ohledně aplikací, prográmků a různých nastavení pro uživatele není třeba ani mluvit. Vše si můžete jednoduše a rychle přizpůsobit podle sebe. Vše funguje dobře, operační systém má mnoho různých odnoží, tedy verzí, přesto jsou všechny velmi spolehlivé. Setkáme se s nimi na mobilních telefonech, tabletech, noteboocích, ale i jinde. Ovšem s jednoduchostí přichází i negativa.

Pozor na viry!

Pokud si stahujeme aplikace, co to jde, určitě je to paráda a využíváme potenciál tohoto operačního systému naplno. Je třeba ale dát pozor na viry! Skrývají se často buď v aplikacích, nebo se tak přímo tváří. Rozhodně je třeba obrany! Tedy co nejrychleji si stáhnout antivir a být úplně v pohodě. Protože u Androidu to nebude trvat déle než minutu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *