Chcete ušetřit za opravu notebooku? Vyhněte se autorizovanému servisu!

Porouchal se vám notebook a potřebujete, aby byl co nejdříve ve funkčním stavu? Pak vám nezbude, než se obrátit na kvalifikovanou opravnu. Pokud vás jako první napadne autorizovaný servis, zadržte. Tam vám sice počítač kvalifikovaně opraví, ale vaší peněžence veselo nebude. V případě levnějšího notebooku pak nemusí být oprava rentabilní vůbec a vyplatí se zvážit pořízení nového stroje. Jak z toho ven? Obraťte se na neznačkový servis.

Proč je oprava v autorizovaném servisu tak drahá?

Autorizované servisy musí dodržovat nařízení výrobců a sebemenší opravy většinou probíhají formou výměny základní desky. Přitom by stačilo vyměnit vadný komponent, který je skutečnou příčinou problému.

Na druhou stranu servis u neznačkové opravny nese s sebou určitá rizika, a proto byste měli důkladně zvážit, komu svůj notebook svěříte. V tomto ohledu exceluje firma ABAX Servisní centrum s.r.o., která se v nezávislých testech umisťuje na předních příčkách.

extramuz.cz_abax_cz_01

Proč si nechat opravit notebook u ABAXu?

Společnost ABAX je na trhu přes 15 let a realizovala více než 130 tisíc zakázek. Disponuje moderním zázemím a nabízí komplexní služby. Zabývá se servisem notebooků, stolních PC, tiskáren a další elektrotechniky. Na své opravy poskytuje tříměsíční záruku a bezplatný servis. Průběh své objednávky můžete sledovat online, takže budete přesně vědět, kdy technici opravu dokončí.

Buďme však trochu konkrétnější. Jakou částku ušetřili zákazníci, kteří se s nefunkčním notebookem obrátili na některé z mnoha poboček ABAXu?

Servis notebooků Zlín ušetřil zákazníkovi 4 080 Kč tím, že opravil vadný DC měnič a poškozený SB controller. Autorizovaný servis by danou poruchu (notebook nenabíhal nebo nabíhal nepravidelně) řešil výměnou základní desky za 6 950 Kč.

extramuz.cz_abax_cz_02

Servis notebooků České Budějovice vyměnil vadný IO videoceontroller a tlumivky v napájecích obchodech. Naúčtoval si 2 880 Kč. Autorizovaná opravna by si za výměnu základní desky řekla 7 800 Kč.

Technik pracující pro servis notebooků Ústí nad Labem uvedl, že opravou vadného obvodu grafického controlleru na základní desce ušetřil zákazníkovi 5 020 Kč. Výměna celé základní desky by stála 7 820 Kč.

Chcete-li se o průběhu opravy notebooku dozvědět další informace, najdete je na www.abax.cz.