Masturbací ku zdraví

muž

mužAč je to téma možná pro někoho nepříjemné nebo osobní, říká se, že masturbuje každý. Ovšem není tomu tak a možná byste se divili, co o masturbaci vlastně nevíte. Na toto téma bylo provedeno velké množství výzkumů a právě na základě jejich výsledků se dovídáme mnoho překvapivého.

Kdo vlastně masturbuje?

Podle nejnovějších výzkumů však masturbuje mnohem méně lidí, než bychom čekali. Pokud si to procentuelně vyjádříme, pravidelně se této sexuální aktivitě věnuje asi třicet osm procent žen a šedesát jedna procent mužů. Pro někoho jsou tyto výsledky možná překvapivé, ale na druhou stranu jsou to přece jenom výzkumy.

Co se jedná o množství mužů, co se do počtu masturbujících týká, vyhrávají muži s vyšším vzděláním. Dále také ti, kteří začali dříve sexuálně žít. Méně se věnují lidé masturbaci především z věřících rodin nebo logicky lidé s namáhavým povoláním. Jsou na světě výzkumy, které se zabývaly tím, jestli masturbují víc černoši, asiaté nebo běloši. Kdo se stal pomyslným vítězem? Běloši.

Nejdůležitější je však zdraví

Podíváme-li se do historie, lidé na masturbaci nehleděli vždy s takovým pohledem, jako v současné době. Vysychající mícha, problémy s páteří nebo ochlupení na rukou? Takové i mnohem horší projevy masturbace se říkali mladým chlapcům, kteří se masturbaci začínali věnovat. Ale také se o tom mluvilo mezi dospělými. Masturbace je přece velmi škodlivá.

Nejnovější výzkumy však ukazují absolutní opak. Masturbace pozitivně působí na mužský imunitní systém, pozitivně působí na náladu – při masturbaci se v těle uvolňují endorfiny a tím se nejen zlepšuje nálada, ale i redukuje celkový stres a psychické naladění.

Mezi největší zdravotní výhodu můžeme určitě označit prevenci rakoviny prostaty. Tuto prevenci je třeba „aplikovat“ již po dvacátém roku života. Čím to je? Rakovinotvorné buňky se totiž usazují v prostatě. Ale zabránit se tomu dá tím, že pravidelná ejakulace prostatu „proplachuje“, tím se riziko značně snižuje. Tuto teorii potvrdili již dvě teorie. Jedna z roku 2003 a druhá z roku 2008.

Poznej své tělo

V neposlední řadě si můžeme označit za velmi pozitivní věc i poznávání svého těla. Muž poté samozřejmě ví, co je pro něj příjemné, co se mu líbí, jak na něj co působí a tyto zkušenosti se mohou hodit i v partnerském životě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *