Bojíte se, že přijdete o stahování filmů z internetu?

internet

internetKdo stahuje, ten jede

Není snad člověka, který by si na internetu nestáhl něco nelegálního. Podle průzkumů se toho dopouští snad ¾ uživatelů v průměru až 15x týdně. Možná je to přehnané, možná je to pravdivé. Na jednu stranu bychom se však nad porušováním autorských práv měli pozastavit, ale poté se zase naskytne ta jednoduchost a volnost internetu, kdy stačí pár kliknutí a vybraný soubor, film, hudbu nebo program máme v počítači.

Stahování bude konec!

V médiích se dovídáme o alarmujících zprávách, jak se lidí musejí pomalu, ale jistě rozloučit s možností stahování souborů z internetu. Několik velkých serverů zabývajících se těmito službami bylo zrušeno, mnozí lidé zodpovědní za jejich chod zatčeni, majetek zabaven a mezi lidmi se šíří obavy, jak to bude dál. Svět je rozdělen na dva tábory. Jeden je silně proti stahování. A věří tomu, že pokud se zakáže, omezí a zabrání porušování práv a zákonů, lidé si budou muset dané věci kupovat a tím se opět mnohé společnosti dostanou do vysokého zisku. Poté tu máme druhý tábor. Ten se ohrazuje tím, že lidé stejně nedonutí nikdo, aby si daná média kupovali, protože ceny jsou přehnané a prostě kvalita za to nestojí. Když stáhli nějaký dobrý film, byly třeba ochotni si jej naopak právě ještě koupit originál. Paradox nebo pravda?

Jsou to paranoidní hlupáci

Pokud si někdo myslí, že se lidem v současné době dokáže vnutit to, aby přestali stahovat, je pozdě. Vždycky se totiž najde cesta, odkud soubory stahovat půjdou. Musela by fungovat perfektní cenzura internetu. Na částečnou svět přistoupit chce, spíš tedy velké mocnosti, ale lidem se to nelíbí a rozhodně na to skočit nechtějí. Proto se netřeba obávat, že by nebylo odkud stahovat. Toto není podpora nelegálního sdílení souborů, pouze skutečný pohled na to, jak to je a bude. Velké servery se přestěhují na ruské hostingy a domény, kde je západ na ně opravdu krátký a svět pirátů a obrovské peníze, které se zde točí bude pokračovat, naopak se rozvíjet a vše bude tak, jako dosud.

Rada na závěr. Pokud si registrujete zajímavou a lukrativní doménu se sídlem v Rusku, můžete ji později prodat za velmi slušné peníze a vydělat tak legální cestou jednoduše a rychle.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *