Udržujte kontakt se spolužáky ze střední, v životě vám mohou velmi pomoct

Na střední škole si spousta z nás najde přátele, kteří vydrží na celý život. Může jít o dva spolužáky, nebo tři, se kterými i když nebudete v kontaktu denně, ale napíšete či zavoláte si jednou za měsíc, za dva, pokud se dostanete do úzkých, pomohou vám.

Ztráta bydlení


Vezměme si kupříkladu situaci, kdy přijdete z jakéhokoli důvodu o bydlení. Může se dostat do finanční tísně a nemít na nájem, na splátky, kdy následuje exekuce, nebo se můžete rozvádět, ale třeba také ztratit klíče a nemít kde přečkat noc. V těchto případech je k nezaplacení mít kamaráda, kterému můžete zavolat a poprosit jej, aby vás nechal u sebe bydlet po dobu, než si najdete bydlení nové. Samozřejmě, rok vás u sebe asi nenechá bydlet, ale např. po dobu pár měsíců jistě.

Pokažené auto

Takovýto kamarád vám pomůže také v případě, že se vám pokazí automobil. Můžete mu zavolat, aby pro vás někam přijel a odtáhl vás, pokud má kromě auta, které denně používá ještě „záložní“, jistě vám jej půjčí k užívání.

Chybí vám peníze…

Dobrý přítel, kterému důvěřujete a on vám, vám také na čas půjčí peníze. Např. když nevyjdete do výplaty, máte nečekané výdaje, okradou vás… Důležité je, abyste dodrželi dobu, po kterou se domluvíte, že budete mít peníze vypůjčené, abyste neztratili jeho důvěru. Kdyby se stalo, že mu je nebudete moci vrátit, ihned, jak to zjistíte, ho o tom informujte. Snažte se však termín neměnit, příště už by mohl mít obavu vám půjčit.

Když onemocníte

Kamarádi vás také navštíví v nemocnici, pokud byste tam byli hospitalizovaní dlouho. Jednoduše máte někoho, kdo na vás bude myslet a nenechá vás samotné. Pokud žijete sami, mohou vám také nakoupit, budete-li nemocní a nebudete si moci dojít do obchodu pro základní potraviny, nebo do lékárny pro prášky od bolesti.

Mít si s kým popovídat

Důležité je i to, že máte komu zavolat, s kým si zajít na pivo, koncert, do kina nebo na dovolenou.

Telefonní čísla přátel

Snažte se zapamatovat si telefonní čísla přátel pro případ, že byste ztratili telefon. A také pro případ, že byste se ocitli v situaci, kdy po vás někdo žádá tel. na člověka, kterého kontaktovat, když chcete pomoci.

Přátelé nám dávají mnoho. My bychom jim také měli dávat stejnou měrou. Važme si je, a když pro nás něco udělají, jakmile se dostaneme z bryndy, měli bychom jim dostatečně poděkovat. Jsou důležití stejně, jako naše rodiny.