Tetování

Autor obrázku: Andrej Solic

Takové klasické kreslení si, akorát nejde o kreslení na papír, nýbrž rovnou na tělo. Jsou lidé, kteří mají tímto způsobem ozdobenou téměř každou část svého těla a pak jsou takoví, kterým se jakákoliv malůvka na lidském těle doslova hnusí.

Z pohledu starší generace :

Starší generace je zvyklá na to, že tetování nebyla běžná ozdoba těla. Protože v té době se o tomto směru umění pořádně nevědělo a ve většině případů byly potetovány jen ty osoby, které si prošly vězením, protože jak je známo, tak se zkoušelo kde co. A tak si zpravidla tato generace spojuje člověka, který má tetování s někým, kdo je takový rebel a něco negativního provedl.

Z pohledu mladší generace :

Tato generace se s názorem na tetování velmi liší. Protože oni jsou obklopeni různými osobnostmi, které se nestydí ukazovat své obrázky na těle anebo je někteří dokonce schovávat nemohou, protože je mají třeba na obličeji. Takže pro dnešní společnost je to skoro tak normální, jako nosit náušnice.

Proč si mladí lidé nechávají na své tělo něco vytetovat ?

1. Prvním důvodem je ukázat, že na to má, aby se před společností ukázal, jako ten boss. V takovém případě jde ale opravdu o velmi neuváženou volbu, protože většinou moc nepřemýšlí nad tím, co by si měl nechat vytetovat a nechá si na sebe nakreslit první obrázek, který ho napadne. Což dopadá tak, že se zprvu sice pyšní něčím, co nikdo jiný nemá, ale později toho lituje. A nemusí jít třeba jen o obrázek či nápis, který si nechá vytetovat, ale také o místo, kde si to nechá udělat. Mnohdy to dává schválně tak, aby si každý všiml. Jsou jisté situace, kdy je lepší, aby to tetování nebylo vidět (třeba na společenské akce – jako jsou plesy a podobně, nebo také při výběru povolání, kde se právě na to tetování dívají jako na něco špatného).

Autor obrázku: Rique Fróes

2. Dalším důvodem je, že se chce člověk jenom ozdobit něčím, co pro něj něco znamená. To je sice dobrý nápad, ale opět je tu to, aby si to člověk předem pořádně promyslel, aby toho později nelitoval. A také třeba ozdoba to může být pěkná, ale jen na chvíli, protože se vám po nějakém čase začne líbit něco jiného a co pak? Člověk se může ozdobit i jinak, než si na tělo nechat něco namalovat. Pak je tu situace, když začne člověk stárnout. Stárne i jeho kůže, tudíž se začne vrásčit a tetování rázem přestane mít své kouzlo.

Co takové tetování obnáší ?

Za prvé je to mnoho přemýšlení o tom, zda si ho vůbec nechat udělat a když, tak kde a jaké. Protože je to celoživotní událost (i když dnes už existují různé možnosti, jak si jej nechat odstranit). A také musíme myslet na to, že tato malůvka není nejlevnější ozdobou a kromě toho, také to často přináší jistou bolest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *