Když to ve vztahu skřípe

Když to ve vztahu skřípe

Pokud zažívá Váš vztah krizi, nezoufejte …je to zcela běžné a každý správný vztah by měl projít hned několika krizemi, protože čím více krizí překonáte, tím pevnější pak Váš vztah bude.

Nutné ovšem je, aby se k problémům stavěli oba dva čelem a neutíkali před nimi. Zrovna tak by ani jeden neměl házet vinu na druhého, protože vždy nesou vinu oba. Rozhodně se po první hádce neuchylujte k rozchodu – je možné, že byste tím navždy ztratili svou životní lásku.

Mluvte …

Máte-li nějaký problém, něco se Vám na Vašem vztahu nezdá, nelíbí se Vám, že Váš partner (partnerka) chodí podezřele často ven s nějakou kamarádkou (kamarádem) a myslíte proto hned na to, že se s Vámi chce rozejít, promluvte si o tom.

Pokud chodí kluk ven často s jinou slečnou, nemusí to hned znamenat, že Vás s ní podvádí – neměl by Vás však zanedbávat a stále by měl více času trávit s Vámi. To samé samozřejmě platí i naopak …ovšem někdy to bývá velmi těžké a bohužel to v některých případech končí i rozchodem – žárlivost je velmi špatná a mnohdy i neoprávněná.

Autor obrázku: Vic

Uvědomte si to …

Váš vztah je na pokraji zkázy a oba dva viníte z jeho rozpadu toho druhého? Vinu nesete oba dva stejnou (pokud se nejedná např. o nevěru), jen je třeba si to uvědomit. Jistě oba dva víte, co je špatně a proč to je špatně.

Někdy ovšem nastávají i takové případy, kdy zkrátka netušíte, co se pokazilo …v takových případech nedělejte unáhlená rozhodnutí, ale dejte tomu čas, protože dříve či později se ukáže, co neshody ve Vašem vztahu zapříčinilo. A čím více si chybu uvědomíte, tím lépe se jí příště vyvarujete (obvykle to bývá podvědomě, takže už ji automaticky neuděláte).

Když už je nejhůře

Pokud máte dojem, že už je vše ztraceno, jednoduše vzpomínejte …vzpomeňte si, jaké to bylo, když jste se poprvé uviděli, když jste si poprvé dali pusu, anebo třeba, když jste spolu poprvé spáchali něco hříšného. Ty nejkrásnější vzpomínky bývají i nejsilnější a nedají se zapomenout – obzvláště, došlo-li k velkým projevům emocí. Pokud ale pouze vzpomínky nestačí, vydejte se společně na místa, kde jste ony krásné chvilky prožili – jde přeci o Váš vztah!

Jeden komentář u “Když to ve vztahu skřípe”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *