Jak na přiměřenou sebeobranu? Pomůže teleskop či tonfa

Už se vám někdy stalo, že vás někdo napadl? Pokud ne, pak patříte mezi ty šťastnější jedince. V každém případě se vyplatí být na takovouto situaci alespoň trochu připravený. Ubránit se holýma rukama je nesmírně složité a mnohdy se spíše doporučuje před agresorem jako takovým utéct. Pokud u sebe budete mít nějaké vhodné pomůcky, lze se takové osobě postavit. Co byste tedy měli mít? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Ženy preferují pepřové spreje, muži spíše teleskopické obušky

Zatímco něžné pohlaví se bude bránit spíše jednoduchou formou, tedy nastříkáním pepřového spreje do tváře útočníka, muži řeší situaci jinak. Preferují většinou klasickou obranu pomocí nějakého efektivního nástroje. Typické jsou v tomto ohledu především teleskopy. Jejich hlavní předností jsou bezesporu minimální rozměry a velmi efektivní obrana. Volit je možné i tonfy, nicméně počítejte s tím, že už budete poněkud více nápadní. Jejich rozměry jsou totiž poměrně značné.

Přiměřená obrana jako základ

Víte, že se kvůli nepřiměřené obraně můžete dostat do ještě větších problémů, než kdybyste z místa útoku utekli? Ano, je jasné, že když půjdete proti útočníkovi s holýma rukama třeba se střelnou zbraní a ve finále mu ublížíte, můžete jít klidně i do vězení. Optimální je přitom sebeobrana, kterou daného agresora zpacifikujete, ale nijak výrazně nezraníte. Užitím teleskopu nebo tonfy to zvládnete bez problémů.

Nakupte si tonfy i obušky jednoduše přes internet

Není nic jednoduššího. Stačí se pouze posadit doma k počítači a vybrat si takový prostředek, který se vám bude hodit. V eshopu Kentaurzbrane.cz je sortiment maximálně pestrý a volit lze prakticky cokoli. Mají tady třeba teleskopy s cenou kolem 400 korun, dále tonfy, obranné spreje, paralyzéry, boxery a spousty dalších věcí, jež vám zajistí přiměřenou sebeobranu.