Dovolená s partou přátel

Někteří lidé, zejména ti mladí si plánují dovolenou s partou svých přátel, protože od toho očekávají spoustu zábavy. Každopádně, že s vašimi přáteli si z dovolené odvezete spoustu zážitků, ovšem ne všechny budou pozitivní, ale i to k dovolené patří.

dimitrisvetsikas1969 / Pixabay

Dohodnout datum? Nereálné

Hned prvním úkol bude velice těžký, protože se budete muset všichni shodnout na jednom datu, kdy se na dovolenou pojede. Kdybyste jeli třeba ve dvou, tak určitě nějaké vhodné datum najdete. Ovšem když jede na dovolenou celá parta přátel, tak jsou s termínem největší problémy. Je velmi těžké, když jede například deset lidí, kteří normálně pracují a najednou mají najít jeden volný týden.  V takovém případě je nejlepší, když jeden zavelí, dá jedno datum a ostatní se budou muset přizpůsobit a udělat si volno, protože když to necháte na dohodě, tak je téměř nereálné, abyste si našli jeden společný týden.

Dlouhá cesta zabíjí

Pozor na to, kde chcete dovolenou s partou kamarádů strávit, protože pokud se rozhodnete pro daleké destinace, jako je oblíbená Itálie či Chorvatsko a vydáte se vlastním autem či posedáte všichni do dvou aut, tak vás čekají zážitky už po cestě. Jednak bude velice náročné ujet tolik kilometrů tak, aby se třeba obě dvě auta držely při sobě, protože každý má jiný styl jízdy.

Ten chce to, ten zas tohle

A pak bude dosti náročná samotná cesta, jistě budete cestovat v horkých dnech, takže někomu bude horko, druhému bude vadit klimatizace a každý bude protivný. Dále musíte myslet na přestávky, protože nemůžete zastavit, jen když se bude chtít na záchod vám, protože ostatní členové auta mají také své potřeby. Takže není divu, že přijdou první hádky už jen kvůli písničkám v rádiu. Někdo bude chtít večer ticho, aby se mohl aspoň na chvíli prospat, a naopak třeba řidič bude chtít mít zapnuté rádio právě proto, aby neusnul.

Kde se tolik lidí vyspí?

Další problém bude ubytování. Jednak je dosti obtížné najít volné ubytování pro celou skupinku lidí, takže je dobré, abyste si ubytování sháněli co nejdříve. Kromě toho je problém v tom, že ve více lidech se ubytování shání hůře, protože každý má jiné nároky. Někdo chce, aby na pokoji byla klimatizace, jiný chce balkón s výhledem na moře a další chce, aby to bylo co nejlevnější. Najít takové ubytování, které by vyhovovalo celé skupině, je těžké, ale když budete opravdoví kamarádi, tak se každý trochu přizpůsobí a určitě najdete něco, co bude aspoň trochu splňovat vaše společné představy.

Jet na dovolenou s přáteli sice přináší spoustu zábavy a příjemných zážitků, ale určitě se nevyhnete ani nějaké té hádce. Ovšem když máte ty pravé kamarády, tak se každý spor vyřeší.

Jeden komentář u “Dovolená s partou přátel”

Komentáře jsou uzavřeny.