Když se pánské sako umí nosit

Pánské sako je nedílnou součástí společenského obleku, ale nosit se dá i samostatně. Obzvláště v moderním provedení. Vypasovaná slim fit saka vypadají skvěle i džínům a hodí se pro volný čas i méně formální příležitosti.20353

Raději sako než mikinu

Stylové sako je rozhodně o dost lichotivější než mikina. Většina mužů, která tento módní kousek zkusí nosit, už jej neodloží, naopak, přikupují další a další. Mají v něm zkrátka větší šmrnc, ženám se takový styl líbí a muž se rázem cítí mnohem lépe. Zkuste to! Samozřejmě, pro určité příležitosti je sportovní oblečení vhodnější, ale proč nevyužít benefitů, která saka přinášejí?

Sako pro formální příležitosti

Kvalitní společenské sako je základem dobré vizáže v obleku. Musí skvěle padnout, mít rukávy tak akorát dlouhé, hodit se ke kalhotám a košili. Pokud jej doplníme pěknou kravatou, společenskou obuví a umíme ho nosit, prokáže skvělou službu. Pro určité příležitosti je formální sako nutností, příkladem jsou svatba, obchodní jednání nebo ples.

Moderní pánská saka

Formální sako ale můžeme odložit, chystáme-li se na rande, na pochůzky po městě, rovněž v mnoha zaměstnáních není úplně nezbytné. Někdy působí až nepatřičně, takže pozor na to. Mnoho mladistvě smýšlejících společností vyžaduje svobodomyslnější outfity. Pod stylové sako pak můžeme obléct třeba polo triko či módní košili netradičních barev, doplnit kalhoty chinos nebo dobře padnoucími džínami bez šisování a dalších „nesmyslů“, které postavě spíše škodí.

Nebojte se barev

Jak je to s barvami a vzory? Chybu neuděláme sakem tmavě modrým, béžovým nebo šedým. Ani černé se samozřejmě v šatníku neztratí, je takovým základním kouskem, které v kombinaci s bílou košilí určitě vynosíme. Není ale třeba bát se barev. Vínová, světle modrá, melírování, to vše náš šatník patřičně oživí.