Filmy na konec února 2014

Autor obrázku: See-ming Lee

Zachraňte pana Bankse

Komedie/Drama/Životopisný/Historický/ Hudební V hlavních rolích: Emma Thompson, Tom Hanks, Colin Farrell, Ruth Wilson, Annie Rose Buckley.

Příběh je zasazen do Hollywoodu šedesátých let. Spisovatelka P.L.Traversová přijíždí z Londýna do Hollywoodu, protože studio Walta Disneyho by chtělo zrežírovat její román Mapy Pippins. Příběh nám ukazuje, jak bylo složité přemluvit P. L. Travesovou, aby prodala společnosti Walt Disney práva na svoji knížku. Má své důvody proč to nechce podepsat a během příběhu se je postupně dozvídáme.

Premiéra v ČR: 20. 2. 2014

Babovřesky 2

Komedie V hlavních rolích: Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jan Dolanský, Martin Stropnický, Jana Synková, Miriam Kantorková, Michal Pavlata, Ondřej Pavelec, Jakub Kovář.

Druhý díl komedie z dílny Zdeňka Trošky, která s komediální nadsázkou ukazuje chod vesnice v současné době. Nechybí Paní Horáčková ani ostatní postavy z prvního dílu. Tento díl je i obohacen o pár mladých hokejistů.

Premiéra v ČR: 20. 2. 2014

Bela a Sebastián

Dobrodružný V hlavních rolích: Mehdi El Glaoui, Félix Bossuet, Margaux Châtelier, Tchéky Karyo.

Již několik generací starý příběh, který je nově zfilmován. Příběh se odehrává v překrásném prostředí savojských Alp. Hlavní hrdina Sebastián žije u svého adoptivního dědečka v horách, ochočí si tam horského psa, fenku Bellu. Prožívají spolu hodně dobrodružství. Jejich životem se přežene i 2. světová válka.

Premiéra v ČR: 20. 2. 2014

V nitru LIewyna Davise

Drama/hudební V hlavních rolích: Justin Timberlake, John Goodman, Oscar Isaac, Carey Mulligan, Garrett Hedlund, F. Murray Abraham, Adam Driver.

New York 1961, mladý talentovaný muzikant se snaží prosadit ve světe folkové hudby. Dlouhou dobu se mu nedaří, ale on si jde tvrdě za svým cílem. S nadějí se vydá se svým novým manažerem do Chicaga. Kde vypadá jeho kariéra nadějně.

Premiéra v ČR: 20. 2. 2014

Angelika

Dobrodružný/Romantický V hlavních rolích: Nora Arnezeder, Simon Abkarian, Gérard Lanvin, Olivier Gourmet, Tomer Sisley, Mathieu Kassovitz, David Kross.

Nově natočený příběh Angeliky. Angelika je jako mladá dívka provdána za hraběte Joffereye de Peyraca, kterého nejprve nemá ráda, ale nakonec jí učaruje svoji inteligencí a šarmem. Žijí si poklidný život, dokud neuvrhnou Peyraca do Bastily za čarodějnictví. Peyrac je upálen a Angelika i s dětmi uteče a plánuje pomstu za svého muže.

Premiéra v ČR: 27. 2. 2014

Kandidát

Triller V hlavních rolích: Marek Majeský, Alice Bendová, Michal Dlouhý, Pavel Nový, Roman Luknár.

Příběh se týká kampaně na volbu prezidenta. Prolíná se jím politická i mediální scéna. Různé intriky a manipulování. Média hýbají světem a celým tímto příběhem. Kdo tahá za nitky? Co je pravda a co iluze?

Premiéra v ČR: 27. 2. 2014

Autor obrázku: David Shankbone

Non-Stop

Akční/Triller V hlavních rolích: Julianne Moore, Liam Neeson, Anson Mount, Michelle Dockery, Omar Metwally, Scoot McNairy.

Bill Marks, je ,,vzdušným šerifem“ a jeho prací je sedět v letadle a hlídat bezpečí pasažérů. Jeho práce ho už dávno nenaplňuje. Během jednoho letu mu začnou na služební mobil chodit sms, ve kterých údajný terorista požaduje po vládě 150 milionů dolarů, jinak každých dvacet minut zabije někoho na palubě. A opravdu je nalezena první mrtvola. Bill se snaží teroristu odhalit, ale nemůže na nic přijít. Začnou se dít podivné věci. Zjistí, že účet na který mají být peníze zaslány je vedený na jeho jméno. Jak je to možné? Je snad on sám tím vyděračem? Film je velice bohatý na dějové zvraty, takže se nudit určitě nebudete.

Premiéra v ČR: 27. 2. 2014

Památkáři

Drama / Dobrodružný / Komedie / Válečný V hlavních rolích: George Clooney, Cate Blanchett, Matt Damon, John Goodman, Bill Murray, Jean Dujardin, Hugh Bonneville.

Příběh se odehrává v době kdy je jasné že Hilter padne. Památkáři jsou vojenskou jednotkou, která pátrá po historických památkách, které si pro sebe zabavili němečtí pohlaváři v čele s Hitlerem. Obávali se toho, že údajný Hilterův rozkaz bude splněn a všechna umělecká díla budou zničena zároveň s pádem nacistické říše. Památkáři nasazovali vlastní životy, aby ochránily umělecké památky.

Premiéra v ČR: 27. 2. 2014

Velká oříšková loupež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Konečně něco pro děti. Veverčák Surly a jeho kamarád krysa Buddy musí zajistit zásoby na zimu. Ořechů je ale nedostatek a tak je napadne, že by se svojí partou mohli vykrást obchod s oříšky. Na první pohled jednoduchý plán se jim hodně zkomplikuje…

Premiéra v ČR: 27. 2. 2014

Napsala EPF

2 komentáře u „Filmy na konec února 2014“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *