Chcete plout po jezerech, řekách či moři? Udělejte si průkaz vůdce malého plavidla

Mít řidičský průkaz je v dnešní době tak nějak samozřejmostí. Stále více osob z nás ale touží i po možnosti plout vlastní nebo vypůjčenou lodí, kdykoli se nám bude chtít. Jestli i vy patříte k milovníkům vody, lodí a všeho s tím spojeného, udělejte si průkaz vůdce malého plavidla. Je cenově dostupný každému a podmínky pro jeho složení určitě zvládnete bez komplikací.

Průkaz přesně na míru každému

Průkaz vůdce malého plavidla se skládá ze základních a rozšířených kategorií. K těm základním patří M20 a M. Kategorie M20 je nejnižší v rámci tohoto průkazu a díky ní budete moci řídit motorovou loď dlouhou do 20 m s výkonem motoru do 20 kW. Abyste ji získali, stačí složit teoretickou zkoušku. Rozhodnete-li se pro kategorii M20, budete moci plout s lodí do 20 m délky bez omezení výkonu motoru. Tady budete skládat zkoušku z praxe M a potom i zkoušku z teorie.

Rozhodnout se můžete i pro další rozšířené kategorie. Jsou celkem 4 a liší se podle délky lodi, plochy plachet a vzdálenosti, kterou budete moci s lodí plout od pobřežních ostrovů či pevniny.

Kde probíhají kurzy i praktické zkoušky?

Teoretické kurzy probíhají v průběhu víkendů vždy v Praze. Konkrétní den a čas je závislý na tom, kterou kategorii průkazu chcete absolvovat.

Praktická část probíhá v rámci 4,5hodinového výcviku pro jednu kategorii. Naučíte se ovládat motorovou loď nebo plachetnici, připravit a zkontrolovat loď před vyplutím, řídit ji v plavebním provozu, proplouvat plavební komorovou, také přistávací manévry a řešení krizových situací.

Jakmile složíte zkoušku, dostanete osvědčení o ověření praktických dovedností. S ním budete připuštěni k závěrečné zkoušce z teorie.

Řídit motorovou loď se budete učit v Praze na Vltavě, výcvik na plachetnici probíhá na Slapech.

Nesněte dál o řízení lodi a proměňte sen ve skutečnost. Je to snadné a rychlé. Anebo tento kurz od firmy Satrapa Yachting můžete někomu věnovat jako skvělý dárek k narozeninám, významnému jubileu nebo Vánocům.