Milovníci historických zbraní jásají. Repliky se dají pořídit snadno jako nikdy předtím


Je až překvapivé, kolik lidí se zajímá o historii nejen tím, že čtou knihy a sledují dokumenty v televizi. Jen v Česku se najdou stovky, ba dokonce možná tisíce nadšenců, kteří si kus historie pečlivě uschovávají přímo doma a mohou se kochat pohledem na originální prvky, zejména zbraně. A pokud nemají to štěstí mít doma originály, snaží se pořídit alespoň jejich repliky.

Kde si obstarat věrné repliky historických zbraní?

Dříve bylo sehnání alespoň trochu kvalitní repliky poměrně obtížným úkolem. Zájemce musel oběhnout spoustu starožitnictví a dalších podobných obchodů, než se dostal ke kýženým kouskům. Dnes už je vše ale mnohem snazší, a to díky internetovému obchodu kentaurzbrane.cz.

Zmíněný eshop, jak už ostatně z jeho názvu vyplývá, se specializuje hlavně na zbraně a jejich příslušenství. Repliky zbraní se zde dají pořídit za výhodných podmínek, přičemž jako milovníci historie a vojenství nepochybně oceníte velmi rozmanitou škálu produktů.

Od křesadlových pistolí až po automatické samopaly z první poloviny 20. století

Namátkou lze uvést několik krásných příkladů. Najdete zde kupříkladu repliky zbraní ze druhé světové války. A to jak modelů, jež používala německá armáda, tak třeba i zbraní, s nimiž pro změnu bojovaly spojenecké jednotky. Výstavním kouskem u vás doma se tak může stát například replika poloautomatické pistole Walther P38, což byla jedna z nejpoužívanějších pistolí německých vojáků a dalších ozbrojených složek. Neméně názorným příkladem budiž replika automatického samopalu Sten Mark II, tedy zbraně, již používali angličané ve druhé světové válce zhruba od roku 1940.

Nejen příznivci obou světových válek si v internetovém obchodě přijdou na své. Jsou zde také repliky mnohem starších zbraní. Nechybí kupříkladu křesadlové pistole, které byly na evropském kontinentu, potažmo v Anglii velmi oblíbené zejména v 18. století.

Nutno říci, že veškeré repliky jsou samozřejmě neschopné střelby, poslouží vám však jako perfektní dekorativní prvek. Hodit se mohou také různým spolkům, jež se věnují historii, tvůrcům filmových děl, případně se rovněž hodí jako pomůcky při výuce moderních dějin ve školách.