Chovejme se jako lidé

Chovejme se jako lidé

Autor obrázku: Jan Tik

Ať už jsme kdekoliv, stále bychom měli pamatovat na slušné vychování a na jisté lidské zásady, kterými se vyznačujeme. Jedním z hlavních faktorů je také přirozenost, a tak nepřijde příliš vhod přetvářka, lež, pomluva, či záměna chování v domění, že se tím někomu zalíbíte.

Každý se každému nelíbí a líbit nebude, a pokud se kvůli dotyčnému změníte v jakémkoliv směru, dříve či později si stejně prorazí cestu Váš přirozený styl a celá změna tak přijde vniveč a akorát tím ukážete, že jste si hráli na někoho, kým nejste, a v závěru byste tak mohli ztratit vše, co jste si lží vydobyli.

Chovat se kulturně

Jistě ocení celé Vaše okolí, budete-li se chovat jako člověk a ne, jako nekulturní neandrtálec, který si říhá na veřejnosti, je vulgární a chová se nepříjemně. To ovšem kromě okolí nakonec oceníte i Vy sami.

Slušný a kulturní člověk má více přátel mezi správnými lidmi – myslí se tím, mezi lidmi, kteří mu třeba mohou pomoci k pracovnímu místu, finančně, ale i společensky. Jisté přátele ale samozřejmě získáte, ať už se chováte jakkoliv. Zdali to však budou tací přátelé, kterým se budete moci se vším svěřit a kteří Vám se vším pomohou, to už si musíte rozmyslet sami.

Ztráta přátel

Autor obrázku: Wonderlane

Chytnete-li se takříkajíc špatné party, mnohé to může ve Vašem životě ovlivnit. A to nejenom ve Vašem osobním životě, ale i ve společenském. Budete-li zvyklí na jinou partu, než jaká je spousta ostatních lidí, budete k nim cítit jistou nenávist, odpor, nebudete s nimi chtít být. Oni to samozřejmě vycítí a vězte, že není příliš příjemné, otáčí-li se k Vám celá společnost zády.

Časem si to začnete uvědomovat a může Vám to přijít líto …ovšem potom už je trochu pozdě začít s tím něco dělat. Mnohdy je to nevratný, anebo jen velmi obtížně vratný proces.

Nevtírejte se

Pokud máte zcela odlišné chování než jiní, rozhodně se k nim necpěte a nesnažte se mezi ně zapadnout – nepovede se Vám to. Pokud jste zkrátka s někým zcela rozlišní, není téměř žádná cesta, jak se spojit. V tomto případě je tedy nutné opomenout rčení: „Protiklady se přitahují.“

Dříve či později se totiž najde někdo, kdo na tom bude stejně, anebo alespoň podobně, jako Vy. A až tedy přijde ta správná chvíle, objeví se někdo, s kým si vzájemně sednete. K životu jsou potřeba přátelé, to ovšem neznamená, že jich musíte mít sto …stačí Vám klidně jeden nebo dva, kteří za to budou skutečně stát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *