Chovejme se jako lidé

Autor obrázku: Jan Tik

Ať už jsme kdekoliv, stále bychom měli pamatovat na slušné vychování a na jisté lidské zásady, kterými se vyznačujeme. Jedním z hlavních faktorů je také přirozenost, a tak nepřijde příliš vhod přetvářka, lež, pomluva, či záměna chování v domění, že se tím někomu zalíbíte.

Každý se každému nelíbí a líbit nebude, a pokud se kvůli dotyčnému změníte v jakémkoliv směru, dříve či později si stejně prorazí cestu Váš přirozený styl a celá změna tak přijde vniveč a akorát tím ukážete, že jste si hráli na někoho, kým nejste, a v závěru byste tak mohli ztratit vše, co jste si lží vydobyli.

Chovat se kulturně

Jistě ocení celé Vaše okolí, budete-li se chovat jako člověk a ne, jako nekulturní neandrtálec, který si říhá na veřejnosti, je vulgární a chová se nepříjemně. To ovšem kromě okolí nakonec oceníte i Vy sami.

Slušný a kulturní člověk má více přátel mezi správnými lidmi – myslí se tím, mezi lidmi, kteří mu třeba mohou pomoci k pracovnímu místu, finančně, ale i společensky. Jisté přátele ale samozřejmě získáte, ať už se chováte jakkoliv. Zdali to však budou tací přátelé, kterým se budete moci se vším svěřit a kteří Vám se vším pomohou, to už si musíte rozmyslet sami.

Ztráta přátel

Autor obrázku: Wonderlane

Chytnete-li se takříkajíc špatné party, mnohé to může ve Vašem životě ovlivnit. A to nejenom ve Vašem osobním životě, ale i ve společenském. Budete-li zvyklí na jinou partu, než jaká je spousta ostatních lidí, budete k nim cítit jistou nenávist, odpor, nebudete s nimi chtít být. Oni to samozřejmě vycítí a vězte, že není příliš příjemné, otáčí-li se k Vám celá společnost zády.

Časem si to začnete uvědomovat a může Vám to přijít líto …ovšem potom už je trochu pozdě začít s tím něco dělat. Mnohdy je to nevratný, anebo jen velmi obtížně vratný proces.

Nevtírejte se

Pokud máte zcela odlišné chování než jiní, rozhodně se k nim necpěte a nesnažte se mezi ně zapadnout – nepovede se Vám to. Pokud jste zkrátka s někým zcela rozlišní, není téměř žádná cesta, jak se spojit. V tomto případě je tedy nutné opomenout rčení: „Protiklady se přitahují.“

Dříve či později se totiž najde někdo, kdo na tom bude stejně, anebo alespoň podobně, jako Vy. A až tedy přijde ta správná chvíle, objeví se někdo, s kým si vzájemně sednete. K životu jsou potřeba přátelé, to ovšem neznamená, že jich musíte mít sto …stačí Vám klidně jeden nebo dva, kteří za to budou skutečně stát.

Sdílejte

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here