Závislost nebo pokušení? – Počítačové hry

Závislost nebo pokušení? – Počítačové hry

Také často slýcháte od svých rodičů či od ostatních, že jste závislí na hraní počítačových her? Vy ovšem stále tvrdíte, že ne …pravdou je, že rodiče či odpůrci PC her neumí velmi často rozlišit závislost a pokušení …a zrovna tak mnohdy nedokáží pochopit, že je hrajete pouze z dlouhé chvíle …

Sami si ovšem také musíte uvědomit, proč je vlastně hrajete … Zdali je to skutečně kvůli tomu, že nemáte co dělat, anebo kvůli tomu, že chcete dosahovat stále vyšších a vyšších cílů.

Kdy se bavíme o závislosti

Pokud už nehrajete PC hry pouze v případě, kdy se chcete zabavit a odreagovat, ale dokonce Vás i nebaví či unavují a i přes to je hrajete stále dál a dál, můžeme se bavit o opravdové závislosti …obzvláště, pokud jste agresivní, když Vás někdo od hry náhodou vyruší.

Nesnažte se všeho dosáhnout okamžitě. A i když budete nejlepší, stejně přijde někdo, kdo Vás z první příčky sesadí …a takhle to bude stále dokola …vždycky budou přicházet noví, kteří budou lepší a lepší.

Kdy se bavíme o pokušení

Jestli hrajete nějakou PC hru z toho důvodu, že chcete zjistit, co je dál, není to nic špatného …lidé jsou od přírody zvědaví a rádi všechno vědí – nicméně je třeba si dát pozor, aby se z pokušení nestala závislost – ta se opět projeví tím, že budete u hry trávit dlouhé a dlouhé hodiny každý den a to i na úkor spánku, základních životních potřeb apod. Je stále třeba pamatovat, že hry slouží především k odreagování se.

Pocit méněcennosti …

Pokud se cítíte v reálném životě méněcenně či neuznávaně, rozhodně se to nesnažte „léčit“ hraním PC her – tím nestoupnete nikde jinde, než u sebe …v reálném životě Vám to však nezmění nic …někdy Vám to dokonce ještě více uškodí.

Stejně tak zabraňujte Vaším dětem už od raného dětství nadměrný styk s počítačem …jak se říká: „Čeho je moc, toho je příliš!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *