Plešatění, proč k němu dochází a jak získat zpět bohaté vlasy?

Klasický projev toho, že člověk stárne, je plešatění. Ale jde vypadáváním vlasů nějak zabránit?

Co může ovlivnit plešatění?

Autor obrázku: Pacdog

Je mnoho důvodů, proč lidé plešatí. Ten hlavní je stárnutí a věk. Čím je osoba starší, tím je pravděpodobnější, že jí bude vypadávat daleko více vlasů.

Jsou mezi námi i lidé, kteří ač jsou poměrně staří, stále mají barevné a objemné vlasy. To je způsobeno genetickou predispozicí. Mnohdy záleží na tom, jak se plešatění a šedivění vlasů projevovalo u vašich předků. Dalším faktorem může být i obsah hormonů a jiných látek v těle.

Proč více plešatí muži než ženy?

Jde o typ ztráty vlasů, který je geneticky podmíněn a souvisí s produkcí pohlavních hormonů. Je jasné, že muži a ženy mají odlišné pohlavní hormony a právě ty, které mají muži přispívají k vypadávaní vlasů a následné plešatění.

Úbytek vlasů může začít hned v pubertě, kdy dochází k největším změnám v lidském těle, ovšem nejčastěji se objeví od třicátého roku. První ztráty vlasů se projevují pouhým posunutím vlasové hranice nad čelo, což je možné sledovat u poměrně velkého procenta mužů. V pozdějším věku se větší vypadávání vlasů přesouvá do oblasti temene.

Jak se plešatění lze léčit?

Je mnoho způsobů, jak plešatění zastavit popřípadě z plešaté hlavy udělat bohatý porost.

Roztoky – existuje mnoho roztoků, které se aplikují při řídnutí vlasů, aby se tento proces zastavil či dokonce, aby se vlasy zahustily, podpořily růst. Takové roztoky se používají buďto jako šampon na umytí hlavy anebo po umytí hlavy jako balzám. Mezi takovéto roztoky patří zesilovače vlasů a podobně.

Tablety – na trhu najdeme i různé tablety, které zaručují vyřešení problému s vypadáváním vlasů. Je na každé, zda vyzkouší tablety, nebo dá přednost roztokům.

Transplantace vlasů – jde o nejefektivnější zbavení se plešatění. Tato léčba je založena na tom, že se na místa, kde jsou vlasy vypadané, nanesou pomocí chirurgického zákroku vlasové buňky, které jsou zdravé a z kterých vlasy ještě porostou.

Nastřelování – zatím nejnovější technika, kdy se na holá místa nastřelí úplně nové vlasy.

Mnozí muži si s plešatěním dělají velké starosti. Pravdou ale je, že mnohým ženám se plešatí muži velice líbí. Mají své charisma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *