Obdaruj ženu květinou a získej body navíc

Dostat kytici barevných voňavých květů – to je sen každé ženy. Většinou se jí ale dočkají jen při příležitostech jako narozeniny, jmeniny, výročí. Chcete získat body navíc a v očích své milé se stát jedinečný? Darujte ji květiny častěji, i jen tak, bez důvodu.

Květiny má ráda každá žena. Je jedno, zda jí je pět nebo sto let. Úsměv na tváři a radost v očích bude mít každá. Možná se bojíte, že když své vyvolené přinesete květiny jen tak, pro radost, bude Vás podezřívat, že jste něco provedli, ba co hůř, z nevěry. Poprvé možná bude zaskočená, když ale budete kytičku pro radost nosit častěji, stanete se hrdinou jejího života.

A dovedete si představit tu radost, když necháte květiny doručit třeba do práce?

Jak vybrat květinu pro radost?

Každá květina darovaná z lásky potěší. Je jedno, zda se jedná o pugét z květinářství, nebo kytičku natrhanou na louce. Každá má své kouzlo. A podstata je v tom, že jste si vzpomněli.

Nejlepší ale je přinést ženě květinu, kterou má nejraději. Když to nevíte, možná bude na místě podívat se do slovníku květomluvy. Každá květina za vás promluví. Její druh i barva. Co vyjadřují?

Královna Růže

Dříve byla spojována se smrtí, dnes ale květina lásky. Vyznává lásku, její druh a sílu. Bílá symbolizuje nevinnost, růžová něžnou lásku, žlutá přátelství i nenávist. Oranžová říká „Toužím po Tobě“, modrá zase „Vážím si tě“. Červená je symbol lásky, záleží i na odstínu. Temně rudá už představuje vášeň.

Gerbera

Krásná květina pastelových barev připomínající sedmikrásku. Taková je gerbera, kterou mají rády romantičky, které sní o věčné lásce. S barvami si hlavu lámat nemusíte, klidně věnujte různobarevný pugét.

Tulipán

Král jara, který říká: „Je mi s Tebou dobře“. V případě tulipánů hraje prim jejich barva.

  • Červený tulipán vyjadřuje lásku.
  • Žlutý tulipán značí pýchu.
  • Oranžový tulipán hovoří o povrchní kráse.
  • Žíhaný tulipán znamená odmítnutí.

Pokud Vaše milá tulipány miluje, není třeba se obávat výkladu. Přineste jí mix barev, bude nadšená.

Kala

Krásná květina, která se hodí snad do všech typů vazeb. Asi nejčastěji se objevuje ve svatebních kyticích. Jak by také ne, obdivuje totiž krásu ženy.

Hyacint

Moje srdce je jen Tvé. Která žena by to nechtěla slyšet? Kromě toho hyacint opravdu dlouho kvete a krásně voní.

Orchidej

Krásná květina, která snadno obměkčí srdce každé ženy. Oslavuje rafinovanou krásu a darovat ji můžete řezanou i v květináči.

Jakým květinám se vyvarovat?

Pokud žena následující květiny vyloženě nepreferuje, je lepší se jim vyvarovat. Brambořík říká „Opouštím Tě“, kaktus hovoří o krátkém štěstí, které skončilo. Heřmánek znamená „už tě nechci vidět“, červený karafiát zase má mnoho lidí spojený s minulostí. Chryzantéma bývá považována za smuteční květinu.