Kam vede závislost na herních automatech

By: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views

Jsou lidé, kteří si čas od času rádi hodí nějakou tu korunu do automatu, za účelem vyhrát nějakou částku. Když jde jen o pár korun ročně, které jsou zanedbatelné, protože je vy ani rodina nepotřebuje, tak to není až takový problém, ale vše se změní, když se stanete závislí a do těchto automatů začnete házet více peněz, než jim to situace dovolí.

Jak poznám, že jsem závislý?

Závislost na herních automatech lze odhalit poměrně snadno. Někteří říkají, že první znaky jsou, už když se daná osoba zajímá o hazardní hry a dívá se na statistiky a podobně, avšak může se stát, že jde jen o zvědavého člověka, který se rád zajímá. Avšak jednoznačný příznak je to, když se daná osoba zajímá více o herní automaty, než o svou rodinu, když místo, aby byl doma s rodinou, jde o hospody, aby mohl hodit korunu do automatu a čekat, až z něj něco vypadne. Pak už to jen pokračuje v ukvapené jednání bez rozmyslu a náladám, které k závislostem patří, jako je nespavost, roztěkanost, také se může stát, že bude daná osoba mluvit nesmyslně, že do běžné konverzace bude dávat termíny či zvuky hracích automatů.

Kam až může dojít závislost na herních automatech?

Závislost na herních automatech bohužel ve většině případu končí stejně. A to tak, že dané osobě docházejí peníze, které by mohl do automatů házet, přestává o sebe pečovat, protože peníze, které by mohl vložit do hygieny, potravy a ostatních důležitých věcí, raději sází do automatu. A dokonce to dojde do takových extrémů, že když mu peníze dojdou, tak si nechá na sebe zhotovit půjčky, aby měl zase čím krmit automat. Aby pak měl na splátky, tak pomalu rozprodává svůj majetek, později už ani splátky neřeší, protože už nemá, co by dal, takže se běžně stává, že se dojde k exekuci. A pak už je jen maličký krůček k bezdomovectví. A pak klidně spořádaný člověk, který pracoval, založil si rodinu a třeba byl z dobré rodiny, zůstane pod mostem.

Jak se z této závislosti vyléčit?

Důležité je, aby si sama závislá osoba uvědomila, že to tak dál nejde a že potřebuje pomoc. Protože když si to ten člověk sám neuvědomí, tak jen velmi těžce se bude léčit a mnohdy i zbytečně. Při léčbě závislosti na herních automatech je důležité, aby tato osoba nebyla ve styku s herními automaty. Avšak téměř vždy potřebuje psychoterapeutickou pomoc. Pokud se z toho daná osoba dostane sama, tak je výjimkou a vždy k tomu musí mít velice silný podmět, jako je láska, rodina a podobně, avšak se stává, že do toho znovu spadne. Pokud to sama nedokáže, což je téměř každý, tak musí chodit buďto na sezení anebo být přímo v ústavu, kde ho budou léčit odborníci. V takovém případě je také důležitá opora lidí kolem něj, lidí, které má daná osoba ráda a kteří mají na ní vliv. Bohužel se může stát, že se k tomu opět vrátí, protože do závislosti většinou padají lidé, kteří jsou na tom psychicky trochu slabší. Takže vždy musí překonávat sami sebe.

Herní automaty jsou pro někoho zábava, možná i zdroj občasných financí, ale pozor na to, aby se nestaly i zdrojem vaši závislosti, protože stačí jen krůček a můžete přijít o všechno. A pak zjistíte, že stojíte sami na šikmé ploše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *