Filmová smrt

U sledování těchto filmů prostě zemřete. A co si budeme povídat, bude to nudou. Víte totiž jak dlouhý je podle Guinessovy knihy rekordů nejdelší film na světě? Tipujeme, čtyři hodiny, osm, deset, omyl! Nejdelším filmem na světě (pokud ho jako film lze brát) je The Cure of Insomnia(1987), který trvá, a teď se něčeho chytněte, celých 5220 minut! Což dělá 87 hodin. Brutální? Velmi. Film je pseudodokumentem, který měl vznikl se zíměrem léčit nespavost. Naleznete v něm autorské čtení básníka L. D. Grobana, který na kameru čte svůj pět tisíc stránek dlouhý epos o stejném názvu jako film. Aby vám z toho nepřeskočilo, je celé to žvatlání prokládáno občasným metalovými a pornografickými klipy, což už zní zajímavěji, ale doba čekání je naprosto nevyhovující. FIlm se dočkal jen jedné veřejné projekce, u které nás napadá zajímavá situace: Kam jdeš? Do kina. Kdy se vrátíš? Za čtyři dny.

Existují i další extrémy a co je zajímevější, tak jsou i delší, například 9720 minut dlouhý Cinématon, ovšem Guinessovka uvádí jako rekord právě o téměř deset let mladší Cure of Insomnia. Co z toho plyne, můžete si přece udělat pěkný filmový večer s přítelkyní. Za pár dní vás najdou v poloze plodu a mumlající nesmysly, ovšem můžete se v sanatoriu chlubit úspěšným dodíváním nejdelšího a nejnudnějšího filmu na světě.

Autor: Martin

Pracující student elektrotechniky, která ho ale zoufale nebaví, snažící se tvořit všemi dostupnými prostředky jakýkoliv druh umění. A pořád nemá na nic čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *