Efektivní systémy pro řezání a úpravu plechů s využitím laserového a vodního paprsku

Pro práci s plechy v profesionálním prostředí se využívají moderní systémy. Přesnost, ostrost a efektivita práce jsou hlavními důvody, proč do těchto systémů investovat. Švýcarské přístroje značky Bystronic patří v tomto odvětví průmyslových přístrojů k evropské špičce.

Řezání laserem

Bystronic nabízí systémy pro řezání laserem. Tato inovativní metoda využívá k dělení plechových materiálů laserového paprsku. Výsledkem jsou přesné řezy, které na materiálech nezanechávají žádné stopy.

Zájemci si mohou vybrat ze dvou variant. První používá vláknové lasery, paprsky vznikají v aktivním vláknu. Jde o ideální řešení v momentě, kdy je zapotřebí oddělit tenké plechy. Druhou variantou je pak užití CO2 laseru. Namísto vlákna se paprsek vytváří pomocí směsi plynu.

Řezání vodním paprskem

Kromě laseru se dají plechy opracovávat také pomocí vody. Vodní paprsek vytváří výkonné vysokotlaké čerpadlo. Voda je sváděná do tenké trysky. Díky tomu pak vzniká velmi jemný paprsek, jenž je schopný řezat i tenké plechové materiály.

Proč zvolit systémy od společnosti Bystronic?

Společnost má zastoupení přímo v České republice. Konkrétně firmou Bystronic Czech Republic s.r.o., jež je nejen prodejní, ale zároveň i servisní pobočkou švýcarské mateřské společnosti.

Firmám nabízí efektivní řešení pro opracování plechů různých tvarů a velikostí. Kromě přístrojů na laserové a vodní řezání nabízí také ohraňovací lisy. Jsou určené pro ohýbání obrobků z plechu poté, co dojde k řezání. Díky tomuto systému je možné plechy ohýbat do požadovaných tvarů.

Systémy Bystronic vaší firmě pomohou zefektivnit práci. Tím pádem umožní zvýšit výrobní proces a následné zisky. Své produkty neustále inovuje tak, aby měly přístroje ještě větší výkon a řezání plechů bylo rychlejší. Nejnovější laser ByStar Fiber už například využívá zdroje o výkonu 10 kW, což oproti dřívějším 4 kW umožňuje zrychlit proces řezání až čtyřnásobně.