Silvestr se blíží

Tak, jako se nám mílovými kroky blíží Vánoce, tak se nám blíží oslava Nového roku.

Kde Silvestr slavit?

Někdo je zvyklý být na Silvestra doma, mít svůj klid a pohodu. Pro jiné je to den jako každý jiný a musí dokonce pracovat. Ten zbytek Silvestr slaví buďto se svými blízkými, známými, anebo prostě v hospodě, či nějakém jiném podniku. Jsou lidé, kteří mají kruh svých přátel a na Silvestra se vždy společně schází.

Mnoho lidí si objedná nějakou chatu nebo si zamluví hospodu jen pro své přátele a podobně. Samozřejmě, že je to parádní varianta, zejména, když máte menší byt a mnoho přátel, kteří by se zde nevešli. Takové chaty nebo jiné budovy je třeba brzo dopředu zarezervovat, protože se k nim hlásí poměrně hodně lidí.

Jak Silvestr slavit?

Autor obrázku: Norman Wilkinson

Pro některé je nejlepší si sednout doma k televizi a jen si večer vyjdou ven, aby viděli ohňostroj. Jiní ho plánují dlouho dopředu, aby se domluvili, zda se jídlo bude chystat doma nebo se objedná, kolik alkoholu je nutno koupit, jestli budou dělat vlastní ohňostroj, či se půjdou podívat třeba na náměstí a podobně. A pak jsou lidé, kteří v Silvestru nevidí nic jiného, než možnost pořádně se opít.
Ale většinou je to tak, že se nachystají různé malé dobroty na ochutnání, jako je nějaká buchta, chlebíčky, jednohubky a na večer se nachystá šampus na připití, ať je ten další rok ještě lepší, než ten nynější. A na Nový rok, bychom měli mít čočkovou polévku.

Proč zrovna jíst čočkovou polévku?

Je to zažitá tradice, která říká, že když si na Nový rok dáme čočkovou polévku, tak bychom neměli mít finanční potíže, protože čočka je na Nový rok symbolem peněz. (podobně, jako když si na Vánoce dáte do peněženky šupinu od kapra)

Ohňostroj

Je to vrchol celého večera a většinou to, na co se každý nejvíce těší. Ale jsou lidé, kterým to vadí, ať už kvůli ruchu, který to nadělá, či myšlenky, že se tím znečišťuje životní prostředí. Každopádně ohňostroj k oslavě Silvestru bezpochybně patří.

Velký problémem bývá, že se slaví ještě před tím, než se udělá ohňostroj, tudíž při ohňostroji bývají lidé často v náladě a pak je to velmi nebezpečné, proto by se do takových věcí měl pouštět odborník. Samozřejmě, že někteří si chtějí udělat svůj vlastní ohňostroj, ale v takovém případě by to měl dělat člověk střízlivý a velmi opatrný. Je to přece jenom trhavina, která může člověku velmi nepěkně ublížit.

Takže pořádně oslavte příchod dalšího roku, ale buďte velmi opatrní – abyste ten nový rok nenačali nějakým úrazem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *