5 tipů, k čemu využijete kvádrové šroubovací magnety

Co jsou šroubovací kvádrové magnety? Silné neodymové magnety ve tvaru kvádru, které jsou vlisované do odolného ocelového pouzdra. Díky tomu více vydrží. Na co se vám mohou hodit? Vyzkoušejte 5 tipů.

Magnetické kvádry, úchyty označované zkratkou KVP obsahují silný neodymový magnet a ocelové pouzdro, které magnet chrání a zároveň zvětšuje magnetickou sílu. Kvádrové magnety mají jeden nebo dva otvory pro snadné a rychlé přišroubování šroubem se zápustnou hlavou či vrutem M3 nebo M4.

Můžete je připevnit ke stěně, na strop i k nábytku, jak uvádíme v pár tipech:

1) Nábytkové magnety

Magnetické kvádry fungují výborně jako nábytkové magnety. Našroubujte je ke dveřím skříně, dvířkám skříněk kuchyňské linky. Na druhou stranu stačí přimontovat ocelový protiplech. Magnety dvířka udrží zavřená.

2) Magnetický držák náčiní a nářadí v kuchyni i dílně

Kam schovat nářadí v dílně nebo kuchařské náčiní? Na stěnu! Pokud předtím ke stěně přišroubujete pár magnetických držáků KVP, bude na nich dobře držet všechno z feromagnetických kovů, například z oceli.

3) Ochranné sítě a zakrývací fólie

Jak během pár chvil k rámu oken připevnit sítě proti hmyzu? Anebo zakrývací plachtu, markýzu k pergole? Poslouží středně velké neodymové magnety s otvory na šroub, ve tvaru kvádru a v ocelovém pouzdře. Přišroubujte je k nosné konstrukci, a k síti či plachtě přidělejte ocelové protiplechy. Plachty a sítě díky tomu nacvaknete během chvilky. A stejně rychle je pak v případě potřeby zase sejmete a uklidíte.

Tip: Podívejte se i na další typy magnetů, které se vám mohou hodit, na webu Unimagnet.cz

4) Připevnění osvětlení na strop i stěny

Pomocí kvádrových magnetů můžete připevnit ke stěně i na strop plechová osvětlovací tělesa, lampy nebo například obrazy. Stejně jako v předchozích případech k nim stačí přišroubovat pár magnetických držáků. Na strop a stěnu také, a máte hotovo. Výhodou takového upevnění je možnost rychlé deinstalace.

5) Propagační systémy a stojany

Provozujete obchod, prodejnu, vzorkovnu? Využijte kvádrové magnety pro vytvoření magnetických propagačních držáků, stojanů na letáky. Dobře drží přicvaknuté na ocelové konstrukci regálů. Hodí se však i při realizaci veletržního nebo prodejního stánku.

Ať vám magnety dobře slouží.