Mobil, který vydrží skoro vše!

Jste fandy horolezectví, cyklistiky, nebo jakéhokoli jiného sportu ale mobil Vám musí dělat neustálou společnost? Mohlo by se stát, že vám vypadne z kapsy, a co si budeme povídat, většina dotykových mobilů je po pádu na zem byť jen z pár centimetrů téměř na odpis nebo si zaplatíte za opravu. Pro ty z Vás, kteří chtějí pořádně odolný kouskem, česká firma SENCOR vyrobila mobilní telefon Sencor Element Destroyer.

Tento mobilní telefon bude jistě dobrým společníkem i pro ty, kteří mají „obě ruce levé“ a není pro ně zvláštností, že jim mobil vypadne z ruky přímo do sklenky s vodou nebo se skutálí ze schodů. Než se vrhneme na technické parametry a jiné užitečné informace, bude Vás jistě zajímat cena. V internetových E-shopech je k zakoupení od šesti tisíc korun, což je velice příznivá zpráva. Jistě pořídíte i kvalitnější a lepší o tom není pochyb, tento mobilní telefon je však za tuto cenu velice kvalitní, oproti svým konkurentům, kteří však převyšují částku šest tisíc až dvojnásobně.

A teď něco málo k jeho technickým parametrům

Jde o velice odolný dotykový telefon. S váhou 256 gramů a certifikací IP67 s Vámi vydrží až půl hodiny pod vodní hladinou. S jeho 8.0 MPx fotoaparátem, který lze v menu rozšířit až na 13MPx, můžete zaznamenávat cokoli, dle vaší libosti s vysokou kvalitou.

Baterie o kapacitě 2800mAh vydrží až 360 hodin v pohotovostním režimu. Display o velikosti 4.3“ poskytuje výborný prostředek pro prohlížení obrázků videí i prohlížení internetu. Wi-fi, bluetooth i FM rádio jsou samozřejmostí. Vzhledem k široké škále využití vám nabízí také GPS a E-Compas, díky kterým bude orientace o poznání snazší. Jeho interní paměť, která v základu činí 1GB, můžete rozšířit paměťovou kartou o velikosti až 32GB.

Výlety a jiné akce si můžete zpříjemnit poslechem hudby za pomoci Mp3 přehrávače. Mobil je vybaven systémem Android verze 4.2. Jelikož bylo snahou výrobce umožnit každému co nejvíce, můžete v něm použít dvě SIM karty najednou.

Vzhledem k vysoké odolnosti sklíčka telefonu se již nemusíte bát jeho rozbití při sebemenším pádu. Celé tělo je vytvořeno z pevných plastů a po okrajích je pogumováno, aby byl co nejúčelnější a zabránil velkému poškození. Speciální krytky jsou umístěny i na otvoru pro sluchátka či napájení. Rozhodně se je nesnažte odloupnout prstem, protože by to mohlo skončit bolestivě. Výrobce vám do balení přibalil i malý šroubováček pro tyto účely.

Konektory má zapuštěné hluboko, proto je nutné k nabíjení používat nabíječku přím od výrobce s prodloužením. Běžnou tam jednoduše nenacpete. Mobil je dělán tak, aby především vydržel. I přes to vám ale nabízí množství funkcí a velmi snadné a přehledné ovládání. Nemluvme však jen v superlativech a vytkněme mu něco. Čitelnost na slunci je omezená a zde by tento kousek mohl určitě trochu přidat.

Sencor element destroyer má však i konkurence schopné adepty jako je například oblíbený CAT B15 nebo Aligator, který se tomuto mobilnímu telefonu podobá téměř jako vejce vejci, je však o 1500 korun dražší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *