Proč byl život před 40 lety jednodušší, než je tomu nyní

Možná jste nad tím nikdy nepřemýšleli a možná nemáte s čím srovnávat, ale je to skutečně tak. I když dříve lidé nebyli takové vymoženosti, jaké jsou dnes, neexistoval internet, telefon byl pouze jako pevná linka a rozhodně ji neměl každý, bylo toho celkově mnohem méně, ale i tak se tehdejší generaci žilo lépe. V dnešní době, to mladí lidé nemají ani trošku lehké.

Jde hlavně o to, že dříve dostal každý práci a s ní i bydlení. Nikdo nemusel šetřit na to, aby si koupil byt, protože byty byly přidělovány. Existenční problémy se také neřešily a to zejména z toho důvodu, že práci měl skutečně každý a byla tu pro všechny.

Dnes je to jak na kolotoči. Nejprve se dostanete do rizikové skupiny zaměstnanců, pokud nemáte praxi, pak pokud nemáte děti, protože je nejspíše chtít budete, po dětech nastává další problém a to, že matku od dětí jen málokdo bude chtít zaměstnat a poslední rizikovou skupinou jsou lidé před důchodem. Ženy a to z důvodu, že jsou matkami, se s těmito problémy potýkají ještě mnohem více, než muži a vlastně celý život s něčím bojují.

V dnešní době sice máme možnost vycestovat do zahraničí, máme k dispozici internet, mobil a víme vlastně vše, co vědět chceme o celém světě, ale to nám sociální jistoty nenahradí. Neustále žijeme a potýkáme se s jakousi nejistotou. Co když se šéf dneska špatně vyspí, co když se budou snižovat stavy a my přijdeme o práci a podobně. Z čeho budete platit nájem a žít. Rozhodně nečekejte, že to budete mít jakkoliv jednoduché.

Velkým nepřítelem je pro dnešní mladé lidi stres. Ten je doprovází neustále a je dán právě již zmiňovanými nejistotami, kterým lidé musejí čelit. Měli bychom tedy více myslet na zdraví a na to, abychom se nezatěžovali zbytečnostmi, ale dělali opravdu jen věci, které nám budou ku prospěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *