Přátele si vybírejte pečlivě

Přátele si vybírejte pečlivě

Autor obrázku: makelessnoise

Každý potřebuje k životu kamarády …je ovšem nutné rozlišit, kdo jím skutečně je a kdo si na něj pouze hraje. Dnes je už nejspíš v módě, že si lidé na kamarády pouze hrají …vůbec si neuvědomují, jakou bolest či potíže tím mohou způsobit …ale nejspíš jim to dělá dobře a cítí se být silnými, když někoho zklamou.

Někdy je ovšem velmi těžké rozpoznat, kdo pro nás může být skutečným kamarádem a kdo nikoliv. Někteří lidé jsou v přetvařování se tak dobří, že to někdy ani nelze napoprvé poznat. Někdo je v tom dobrý od přírody, někdo to má naučené za léta praxe. Tak či tak je to špatná věc, zahrávat si s cizími city …ale jak se říká: „Dostaneš to, co druhým sám dáváš!“

Neměňte se

Pro získání přátel se nemusíte měnit. Praví přátelé jsou Ti, kteří Vás přijmou takové, jací jste. A pokud někdo vyžaduje změnu Vaší osobnosti, rozhodně se nedejte a otočte se k němu zády. Kdyby se všichni chovali tak, jak si druzí představují nebo chtějí, svět by byl až moc dokonalý a dříve či později by přestal lidi bavit.

Také je dobré předem důkladně zvážit, zdali jste si vybrali ten správný typ lidí …někteří jsou slušní, někteří zase rádi působí rozruch. Jak se rozhodnete Vy, to už je jen a jen na Vás a nikdo by Vás neměl ovlivňovat!

Za peníze si přátele nekoupíš

Autor obrázku: Wonderlane

Máte-li skutečně velký problém se získáváním přátel, raději vyčkejte, než abyste si je museli kupovat. A je jedno, jestli peníze máte či ne – koupení přátelé nejsou přátelé, a tak Vás stejně dříve či později opustí, zejména pak, nebudete-li jednou mít to, co jste doteď měli a oni za Vámi kvůli tomu chodili.

Stejně, jako každému jednou vstoupí do života pravá láska, přijdou i praví přátelé, kteří za to skutečně stojí – jejichž problémy se budete zaobírat a jimž budete moci naopak sdělit své problémy Vy.

Někdy není cesty zpět

Mnohdy, když se chytíte nějaké party a mermomocí do ní chcete zapadnout, chcete, aby Vás parta brala, musíte být zkrátka stejní jako oni. To samozřejmě vyžaduje mnohdy i obrovské změny – a to je samozřejmě špatné. Uvědomte si totiž, že jakmile se projeví Vaše pravé já, celá parta od Vás dá ruce pryč – zejména, jsou-li konzervativní.

Pokud si ovšem udržíte změny po delší dobu, stane se jejich styl i tím Vaším. A potom už obvykle není cesta zpět – budete dělat vše, co dělají oni a je-li to skutečně parta lidí se špatným charakterem, propadnete se i Vy ve společenském měřítku velmi nízko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *