Nechte si sestavit jídelníček na míru a začněte hubnout zdravě

Stále více lidí se rozhoduje pro to, že musí do léta se svým tělem „něco“ udělat. Někdo se rozhodne pro radikální dietu, někdo přímo pro hladovku, někdo začne usilovně posilovat a cvičit, nebo oba způsoby kombinuje. Často však dochází k tomu, že jakmile se vrátíme do starých vyjetých kolejí a začneme znovu běžně jíst, dostaví se jo-jo efekt a naše snaha jde vniveč. Mnohdy jsme na tom s kilogramy ještě hůř, než předtím.

cattalin / Pixabay

Abyste nebrečeli nad výsledkem, je důležité změnit celkový životní styl. Nestačí jen na pár týdnů upravit svou stravu, vyhýbat se tučným a přeslazeným jídlům, sportovat a dodržovat pitný režim. Pokud budete chtít, aby váš výsledek zůstal na stejné úrovni po mnoho let, změňte své stravovací návyky. Jezte více zeleniny, ovoce, ale také luštěniny, maso, nebojte se mléčných výrobků, klíčků a nejrůznějších semínek, ořechů… všeho však s mírou

Když si nevíte rady

Nejste-li si jisti, co je pro vás jak co se týče stravy, tak pohybu nejvhodnější, dobré je obrátit se na společnost, která vám kompletně sestaví jídelníček dle vašich potřeb. Změří vám proceto tuku ve vašem těle, výši cholesterolu, svalovou hmotu, zjistí, čeho – jakých živin a důležitých stopových prvků máte v těle nedostatek, jakých potravin je potřeba přidat a co naopak omezit…

Jsou společnosti, které zaměstnávají jak nutriční poradce, tak trenéry, takže vám opravdu sestaví plán, jež vám pomůže zhubnout jednou provždy. Dokonce si můžete nechat domů, nebo do práce vozit krabičky, které budou obsahovat přímo jídlo, váhově i nutričně odpovídající vašim denním potřebám. Budete jíst pravidelně, zdravě, chutně a přitom budete hubnout.

Samozřejmě je důležité upravit nejen stravování, ale i množství a způsob sportu či jiného pohybu. Někomu bude doporučeno cvičení zaměřené na kardio výkon, kdy se sleduje, jaký je váš výkon srdce a při jaké zátěži vaše tělo nejlépe spaluje nechtěné tuky. Někdo může běhat, jinému bude doporučeno např. posilovací cvičení, který byť se jeví jako „nic moc“ cvičení, ale vám skutečně pomůže.

Nebojte se obrátit na někoho, kdo své práci rozumí a dělá ji rád proto, aby lidem pomohl od mindráků a zdravotních problémů, které jim jejich vzhled a tělo přináší. Budete zajisté překvapeni, jak rychle hubnutí půjde a vaše sebevědomí právem vzroste mnohem výš.