Film doma nebo v kině?

By: Imobiliária THÁ

Každý sleduje filmy. Někteří si je raději pouštějí v pohodlí svého domova, jiní dají přednost kinu. Jak si film správně užít?

Proč jít na film do kina?

Důvodů proč se jít podívat na film do kina je více. Někdo jde jen proto, že v kině bude jejich vytoužený film o mnoho dříve, než se dostane do televize. Většina tam jde kvůli správné atmosféře, která v kině panuje. Před vámi velká obrazovka a perfektní ozvučení vás úplně vtáhne do děje. Někdo se řídí podle toho, o jaký žánr filmu jde. Například, že pokud jde o komedii, tak na tu se mohou podívat sami doma a bude to obdobné, avšak pokud se chtějí pořádně bát při nějakém z hororů, tak si raději zajdou do kina.

Proč je lepší být doma?

I to rozhodnout se zůstat doma má více aspektů. Jedním z nich je i cena kina. Nejde o velké částky, které by zruinovaly rodinný rozpočet, avšak kino není zadarmo, obzvláště pak když si koupíte něco na zub. Dalším aspektem je pohodlí, protože ve vlastním pokoji si můžete sednout, jak chcete, po případě si můžete lehnout, kdežto v kině jste omezeni sedačkou. Další výhodou je to, že doma si můžete v průběhu filmu kdykoliv udělat pauzu, takže si pak nebudete vyčítat, že jste propásli nějaký dobrý okamžik jen kvůli záchodu, protože v kině to stopnout nelze.

Co takhle domácí kino?

Jsou lidé, kteří si pohodlí domova a atmosféru kina v jedno, proto také volí domácí kino. Pravdou je, že domácí kino je skvělá vymoženost, avšak je to poměrně drahé, takže si jej nemohou všichni dovolit. Také někteří říkají, že domácí kino není výborná záležitost pro všechny žánry, zejména pokud si hovíte v dokumentárních filmech. A také se nehodí do všech místnosti, aby byl vyrovnaný poměr zvukových efektů, protože v malých místnostech může být domácí kino nebezpečné pro váš sluch.

Kino je perfektní věc, protože vás vtáhne do děje, ale není to záležitost, kterou lze opakovat každý den, proto si lidé nechávají doma instalovat domácí kino.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *