DŘEVĚNÁ ELEGANCE S NÁDECHEM WHISKEY

„Jmenuji se Ctirad Sára a vyrábím radost,“ tak se představuje Ctirad Sára, jeden ze tří zakladatelů značky BeWooden, která vyrábí dřevěné módní doplňky. Toto trio kamarádů razí heslo „každý umí něco, a dohromady umíme všechno“, a řídí se jím i celá společnost.

BeWooden má za sebou hned několik originálních spoluprací a projektů. Protože si zakládají na výrobě tradičním způsobem kombinované s moderním stylem začali spolupracovat s Jack Daniel’s, která stejně jako BeWooden ctí tradici ale i moderní a individuální smýšlení. Společně značky přišly s něčím novým a svěžím – s motýlky vyrobenými ze dřeva sudů, ve kterých zraje whiskey Jack Daniel’s.

„Když děláme nové produkty, snažíme se, aby byly něčím zajímavé. Co se nám líbí na spolupráci s Jack Daniel’s je to, že dřevo na motýlky pochází ze starého sudu, a proto voní nejenom po dřevě, ale i po whiskey. Jack Daniel’s si své sudy totiž vyrábí sami z bílého dubu a žádný sud nepoužívají dvakrát.“ – Ctirad Sára, BeWooden

Ctirad nám vysvětlil, jak BeWooden funguje. „Využíváme stolařství a šití, a napadlo nás proč se vlastně nepodívat i do brašnářství a zlatnictví a experimentovat více. Tahle řemesla, která kdysi byla opravdu na vysoké úrovni a populární, jsme chtěli obnovit a dát jim novou podobu, nový produkt. I v tom nám pomáhají spolupráce s dalšími značkami,“ říká Ctirad.

Od doby, kdy v BeWooden vyráběli pouze dřevěné motýlky, však uběhlo už 5 let, a škála produktů se rozšířila stejně jako popularita BeWooden všude po světě. I když se BeWooden vyrábí jen v Beskydech, jejich motýlky a další doplňky jsou všude po světě, kromě Evropy také třeba v Americe, Japonsku, nebo v Thajsku.

Limitovanou edici dřevěných motýlků Jack Daniel‘s lze zakoupit na BeWooden e-shopu.