Chcete žádat přítelkyni o ruku?

Přestože je dnes daleko menší počet lidí, kteří chtějí uzavírat manželství, dokonce se hodně rozvinuly rozvody, avšak i dnes existují páry, které se ještě chtějí pouštět do manželství a chtějí v něm i zůstat.

LeNislavAx / Pixabay

Když ji miluješ, není co řešit

Pro mnohé dívky je žádost o ruku snem, který chtějí prožívat co nejkrásněji. A proto je také důležité načasování. Někteří muži často váhají, přece jenom kde o vážný krok, který je na celý život připoutá k jedné ženě, čehož se mnozí bojí. Nelze říct, že dnes nebo zítra je ten pravý termín pro žádost o ruku, ale zcela jistě se všichni shodnou, že nejlepší termín je, když víte, že toho člověka milujete.

Pravdou je, že vždy lepší, když několik let prožijete společně bez sňatku, abyste se opravdu poznali do hloubky a to nejen ty dobré stránky, ale i ty negativní, které mají opravdu všichni. Někdy je dobré také udělat si dovolenou anebo se dokonce nastěhovat spolu, protože tím mnohdy předejdete rozvodům, protože pokud zjistíte, že to mezi vámi neklape, tak jak má, tak se brát nebudete.

Romantika anebo dobrodružství?

Jelikož žádost o ruku neprožíváme každý den, tak bychom si vše měli popřemýšlet do detailů, aby to opravdu byl ten krásný den, na který bychom rádi vzpomínali. Někteří muži se snaží ženám udělat příjemnou atmosféru a vykouzlí aspoň kousek romantiky. Avšak jsou i takoví muži, kteří nechtějí udělat nezapomenutelný den jen pro ženu, ale také sobě a pak mnohdy vybírají různé dobrodružné akce, jako žádost o ruku na fotbalovém hřišti a podobně. Samozřejmě, že ať uděláte romantiku anebo nějaké překvapení na fotbalovém zápase, tak vždy to bude krásný den pro vás pro oba a rozhodně začátek něčeho nového.

Jak položit otázku?

„Vezmeš si mě?“ to je klasická otázka, na kterou se zeptá každý muž. Přestože jde o velmi jednoduchou otázku, tak mnozí jsou z toho nervózní a to dokonce tak, že nedokážou ze sebe vykoktat ani tuto jednoduchou větu. Ale pokud máte dostatek odvahy a chcete svou drahou polovičku opravdu překvapit, tak můžete vytvořit nějakou svou originální žádost o ruku. Někteří třeba vymýšlí básničky a podobně.