Škoda Rapid – Úspěch nebo průšvih?

rapid-skoda

Škoda Rapid – Úspěch nebo průšvih?

Škoda rapid… Taky si hned vybavíte starého dobrého sporťáka ve kterém se proháněli naši dědečkové, otcové, možná i my, a který už je dnes téměř považován za veterána? Tak zpět na zem!

Je tu nová Škoda Rapid, která je představována jako kompaktní limuzína. No, horko těžko si představíme jak taková kompaktní limuzína vypadá, jelikož limuzína má být veliké, pohodlné a prostorné auto, že by se do něj vešel i sám král Karel IV. s korunou na hlavě, a takový dojem na mne nový rapid rozhodně nedělá. Je to taková jednohubka.

Abych ale nebyl kritický jen v jednom ohledu. Za necelých 300 000kč dostaneme benzíňák o výkonu 55Kw (cca 70 koní) což není na škodovku málo.

V budoucnu bude k mání také silnější turbodiesel s výkonem 77Kw, ovšem u toho se zatím dá jen spekulovat o ceně, ale možná ji ani vědět nechceme.

Interiér je na tom už o něco lépe. Je jednoduchý a přehledný, s konvenčním uspořádáním ovládacích prvků je k dispozici v barevných kombinacích Mocca-Ivory a Mocca-Onyx. Přístrojová deska pracuje s tradičními tvary, které jsou doplněny zpestřujícími chromovanými díly pro ohraničení výdechů ventilační soustavy, vnitřní kliky dveří či detail na řadící páce. Zajímavostí, nepříliš typickou pro automobilovou nižší střední třídu, je systém Ergolever. Ten umožňuje posouvat sedadlo spolujezdce z místa vzadu, což cestujícímu umožňuje regulaci místa pro kolena.

Nakonec si k autu můžete dokoupit takové ,,super inovace´´ (jak tomu prodejci říkají) jako například:

  • Klimatizaci
  • Tónovaná skla
  • Litá kola
  • Rádio a další….

No, nevím jak bych celkově vůz měl hodnotit abych někoho nepošpinil, ale myslím si že za necelých 300 000kč v dnešní době a s ohledem na krizi koupíme i náročnější modely.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *