Nové Volvo XC90: Švédská legenda se vrací se vší parádou

Potřebujete lepší auto? Nebo ho jen prostě chcete? A jaké by mělo být? Robustní, prostorné, výkonné, prošpikované moderními technologiemi a samozřejmě i macho? V tom případě se pohodlně usaďte a soustřeďte své smysly na aktuální nabídku švédské automobilky Volvo. Co byste řekli na nové sedmimístné SUV XC90? Chcete-li být na silnici vidět, přidejte se k nemalé skupině zájemců, kteří se dlouho očekávané novinky nemohou dočkat.xc90

Začněme jednoduchou otázkou. Proč byste měli nové Volvo XC90 vůbec chtít? Vzpomeňte si na první generaci, která před dvanácti lety vzbudila značný rozruch. Nástupce však bude ještě lepší, o čemž svědčí i 57 tisíc evidovaných objednávek. Lidé z Volva přitom čekali o 7 tisíc objednávek méně. Na Českou republiku připadá 310 alokovaných vozů z 343 plánovaných. Viceprezident marketingového oddělení Alan Visser oznámil, že se 76 % zájemců rozhodlo pro nejvyšší stupeň výbavy Inscription.

Nové Volvo XC90 zaujme na první pohled. Harmonický a přitom nekompromisní design představuje směr, kterým se bude automobilka v budoucích letech vydávat. Všechny jednotlivé prvky byly navrženy pro dokonalou rovnováhu. V interiéru okamžitě pocítíte přítomnost nejvybranějších materiálů jako jsou jemná kůže a dřevo s unikátní texturou. Třešničkou na dortu jsou detaily v podobě křišťálové hlavice řadící páky či odvětrávaná přední sedadla s masážní funkcí tvarovaná s ohledem na lidské tělo. Bederní opěrku nastavíte ve čtyřech směrech.

Jak je u Volva zvykem, všechny prvky byly navrženy s ohledem na maximální pohodlí. Řidiče se nemusí zabývat ničím, co nesouvisí s jízdou. Neméně strhující je i výkon vozidla, který je s ohledem na nízkou spotřebu a emise CO2 k neuvěření. Samozřejmostí je i několik jízdních režimů, mezi kterými nechybí ani Off Road.

Technologičtí fajnšmekři ocení přítomnost nejrůznějších vychytávek. Systém Sensus opět sází na intuitivnost a přirozené chování. Promluvíte a vše je hotovo. No a díky přístupovému bodu Wi-Fi se svým novým SUV nikdy neztratíte spojení.

O modelu XC90 bychom mohli napsat ještě velmi mnoho. Ale ani to by nevydalo za návštěvu showroomu, kde si esúvěčko vyzkoušíte na vlastní kůži. Třeba právě u Volvo České Budějovice – autorizovaného dealera Mach Motors, díky kterému vznikl dnešní článek.