Nepodceňujte použití reflexní vesty

Reflexní vesta je součástí povinné výbavy auta. To ví zřejmě každý motorista. Ovšem nestačí ji mít, pouze abyste předmět ukázali případné silniční kontrole. Její používání má své opodstatnění, a to nejen pro řidiče a další účastníky provozu. Vhodná je i pro děti. Zrovna ji sháníte? Dáme si tip na to, kde jí pořídit.

Reflexní vesty (nejen) pro děti

Jak jsme si výše uvedli, s viditelným prvkem v podobě vesty se setkáme zejména u řidičů. Svůj velký význam však má i pro bezpečnost dětí. Dávejte ji svým ratolestem minimálně na cestu do školy a z ní. Pohybují se za snížené viditelnosti, a když přechází silnice, tento prvek jim pomůže, aby byly včas vidět. Řidič tak stačí rychleji zareagovat a snížíte riziko nehody. Pokud vaše děti uvidí na poslední chvíli, už nemusí stačit zabrzdit. A důsledky raději nedomýšlet.
Je to důležité, zvlášť v podzimních a jarních měsících, kdy je sychravé počasí (mlha, deštivo, sníh, zataženo) a je hůře vidět nejen ráno, když jde dítko do školy, ale i v odpoledních hodinách. Samozřejmě pro větší bezpečnost je také nutné potomky poučit o tom, jak se mají při přecházení vozovky a v její blízkosti chovat.
Nezapomínejte na viditelné prvky (třeba „jen“ pásky, odrazky) pro další použití – na kočárky, pro cyklisty atd. Udělejte maximum pro bezpečnost svou i svých blízkých.

Kde pořídit reflexní vestu?

Koupíte-li si povinnou výbavu auta, vestu v ní budete mít. Sháníte ji také pro jiné účely? Pak se obraťte na internetový obchod Altima.cz. Nejenže v něm najdete rozmanité bezpečné reflexní vesty a jiné oblečení s potiskem i bez něj, ale nabízí rovněž další zviditelňující prvky. Mezi ně patří například přívěsky, taháčky na zip, samolepky, zviditelňují prvky na kola, LED svítící ventilky na kolo a jiné.
Buďte obezřetní. Nepředejdete všem rizikům, ale můžete je alespoň zmírnit.