Reflexní vesta je součástí povinné výbavy auta. To ví zřejmě každý motorista. Ovšem nestačí ji mít, pouze abyste předmět ukázali případné silniční kontrole. Její používání má své opodstatnění, a to nejen pro řidiče a další účastníky provozu. Vhodná je i pro děti. Zrovna ji sháníte? Dáme si tip na to, kde jí pořídit.

Reflexní vesty (nejen) pro děti

Jak jsme si výše uvedli, s viditelným prvkem v podobě vesty se setkáme zejména u řidičů. Svůj velký význam však má i pro bezpečnost dětí. Dávejte ji svým ratolestem minimálně na cestu do školy a z ní. Pohybují se za snížené viditelnosti, a když přechází silnice, tento prvek jim pomůže, aby byly včas vidět. Řidič tak stačí rychleji zareagovat a snížíte riziko nehody. Pokud vaše děti uvidí na poslední chvíli, už nemusí stačit zabrzdit. A důsledky raději nedomýšlet.
Je to důležité, zvlášť v podzimních a jarních měsících, kdy je sychravé počasí (mlha, deštivo, sníh, zataženo) a je hůře vidět nejen ráno, když jde dítko do školy, ale i v odpoledních hodinách. Samozřejmě pro větší bezpečnost je také nutné potomky poučit o tom, jak se mají při přecházení vozovky a v její blízkosti chovat.
Nezapomínejte na viditelné prvky (třeba „jen“ pásky, odrazky) pro další použití – na kočárky, pro cyklisty atd. Udělejte maximum pro bezpečnost svou i svých blízkých.

Kde pořídit reflexní vestu?

Koupíte-li si povinnou výbavu auta, vestu v ní budete mít. Sháníte ji také pro jiné účely? Pak se obraťte na internetový obchod Altima.cz. Nejenže v něm najdete rozmanité bezpečné reflexní vesty a jiné oblečení s potiskem i bez něj, ale nabízí rovněž další zviditelňující prvky. Mezi ně patří například přívěsky, taháčky na zip, samolepky, zviditelňují prvky na kola, LED svítící ventilky na kolo a jiné.
Buďte obezřetní. Nepředejdete všem rizikům, ale můžete je alespoň zmírnit.

 

Sdílejte