Karavan versus Obytné auto

By: Sheffield Tiger

Jsou lidé, kteří mezi karavanem a obytným autem nevidí velký rozdíl, avšak pro někoho je toho moc odlišného. Cestování autem je zábavné a má spostu předností i vychytávek, které vám cestování usnadní. Který z těchto prostředků je lepší a proč?

Jaké jsou výhody a nevýhody daných prostředků?

Káva při jízdě

Výhodou obytného domu je, že jej můžete využít i během jízdy. Když jeden řídí, druhý mu může uvařit kávu nebo cokoliv jiného. A také když bude unavený, může si jít odpočinout. Avšak pokud dáte přednost karavanu, tak musíte nejprve zastavit a až poté můžete využívat vašeho druhého domova, což je sice malá věc, ale někdo to bere jako velké mínus.

Jezdit kam se vám zachce

Velkou nevýhodou obytného auta je to, že na mnoho míst je zákaz vjezdu tomuto prostředku anebo pokud tam sní, tak je těžké najít parkovací místo. Kdežto karavan má v tomhle výhodu. Můžete jej kdykoliv odpojit od auta, takže jestli zde bude zákaz, odstavíte karavan a můžete tam vjet pouze s autem. Stejné to je i při parkování, pokud nenaleznete dostatečně dlouhé parkovací místo, tak můžete karavan odpojit a využít dvou klasických míst pro parkování.

Náklady

Nelze říct, jestli je levnější koupit si obytné auto či karavan, záleží na tom, jaký druh byste chtěli, jak vybavený, jak starý a podobně. Ale výhodnější je karavan, zejména co se týče poplatků za cesty. Protože na obytné auto se vztahují vyšší poplatky za používání cest, což je běžné v zahraničí, někdy je dokonce nutné platit mýtné. A většinou jde o poměrně vyšší částky.

Prostor

Pravdou je, že pravidlem bývá, že obytné auto nás nabízí větší prostor, jelikož můžete využít pro spánek místo nad kabinou řidiče, také lze využít sedadlo řidiče, protože s ním jde různě otáčet. Většina obytných domů opravdu nahrazují druhý domov, avšak není problém si najít i takto prostorný karavan. Existují karavany, které jsou plnohodnotně zařízeny, že je můžete považovat jako váš náhradní domov, protože zde najdete veškeré místnosti, které máte i doma. Ale pravdou je, že tyto karavany jsou pak hodně velké, takže problematické pro táhnutí.

Ke karavanu potřebujete auto

Někteří lidé jako největší nevýhodu považují právě to, že ke karavanu patří auto. A pokud nemáte dona dostatečně silné auto, které má nainstalované tažné zařízení, tak kromě karavanu koupit i nové auto. Kdežto pokud si koupíte obytné auto, tak pak už nemusíte nic řešit, snad jen novou garáž.

Obytné auto i karavan mají své výhody i nevýhody a každý člověk má jiné priority, proto jeden dá přednost karavanu a druhý obytnému autu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *