Jak se ráno donutit vstávat brzy

Jak se ráno donutit vstávat brzy

Autor obrázku: bark

Také ráno neradi brzo vstáváte a už jenom představa brzkého vstávání Vás děsí? Nepoddávejte se tomu a jednoduše to zvládejte s nadhledem! Je mnoho způsobů, jak se ráno tzv. probrat (nakopnout se). I nechuť z brzkého vstávání provázenou bolestí hlavy či únavou těla můžete zvládnout rychle, efektivně a ještě uděláte i něco pro své zdraví! A záleží už jen a jen na Vás, zdali zvolíte pouze jednu variantu, či jich skombinujete hned několik naráz.

Studená sprcha

Pokud se nebojíte studené vody, rozhodně vyzkoušejte po ránu studenou sprchu. Studenou proto, že dá Vašemu organismu šok a tím ho probere. Rozhodně si nedávejte teplou sprchu …tou se max. umyjete, ale účel nakopnutí organismu to rozhodně nesplní.

Dobré je si studenou vodou smočit nejenom celé tělo, ale také hlavu …pokud totiž nemáte moc naspáno, může Vás z brzkého vstávání bolet hlava – a proto na ni nechte téct studenou vodu do doby, kdy Vás přestane bolet. Studená sprcha je také dobrá v tom, že se otužujete, čímž zlepšujete svou imunitu.

Autor obrázku: waferboard

Káva a kofein …

Pokud nemáte rádi studené sprchy, můžete vyzkoušet naopak teplou variantu …a tou je káva. Nutné samozřejmě je, aby obsahovala kofein. Ti z Vás patřící k odpůrcům kávy, mohou naopak vyzkoušet chlazené nápoje, mezi něž patří např. Coca Cola či energetické nápoje. Je ovšem nutné pamatovat, že nadměrné pití těchto nápojů časem ztratí účinnost …proto je povoleno pít max. 1 nápoj denně, ovšem ani dva jednou za čas v jednom dni neuškodí.

I poslech hudby pomáhá

Pokud máte ráno se vstáváním velké problémy, zkuste si hned při probuzení pustit hlasitou hudbu, která Vás probere. Dobrou volbou je např. metal nebo rock …naopak, špatnou volbou jsou symfonie, relaxační hudba a další klidné žánry – takové volby by Vás akorát ukolébali k dalšímu spánku. Ovšem, hlasitá hudba by na někoho mohla mít i „vedlejší účinky“ …a to takové, že by mu mohla způsobit bolest hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *