Zažijte volný pád bez skákání z letadla

Určitě jste už slyšeli o těch bláznech, kteří skáčou z letadla s padákem. Jen tak pro zábavu. Předtím než ho ale otevřou, plavou ve vzduchu jako nebeští potápěči a provádějí jiné psí kusy. Ta část s volným pádem je vám na skydivingu odjakživa sympatická, ale z té výšky a možnosti selhání padáku se vám dělá mdlo, jen na to pomyslíte? Ocenili byste bezpečnější variantu?

Indoor skydiving

Indoor skydiving dorazil už i do Čech. Ještě jste o něčem takovém neslyšeli? Je to vcelku jednoduché. Místo skákání z letadla a vznášení se ve vzduchu nad širou krajinou se budete vznášet v aerodynamickém „větrném tunelu“. Můžete si to i nechat natočit nebo si udělat „selfíčko“ ve volném pádu. A až se vydovádíte, nebudete muset řešit vadný padák. Přesto zažijete sílu hurikánu až o 270km/h.

Bezpečnost

Létání ve větrném tunelu je zábava pro zkušené letce, ale i pro každého nadšence, který se nebojí udělat něco bláznivého. Pokud se sami přesto bojíte, mějte na paměti, že stále budete pod dohledem zkušených instruktorů a můžete si přivést i někoho s sebou. Do letové komory s vámi sice nemůže, ale může vás sledovat v průběhu celého zážitku. Před samotným „letem“ se naučíte, co dělat se svým tělem ve volném pádu a k tomu i pár triků a tipů pro začátečníky.

Sport téměř pro každého

Jako u každého sportu i tady platí určitá omezení. Větrný tunel je zapovězený těhotným ženám, dětem do 5 let, osobám trpícím kardiovaskulárními nemocemi a problémy s páteří. Létat byste neměli ani opilí či pod vlivem jiných omamných látek, to proto, aby vás potom nemuseli seškrabávat ze skla v komoře. Jinak létat může každý, kdo má odvahu a chuť vyzkoušet něco nového. Je to i oblíbená zábava letců, nejen zábava, ale i sport, ve kterém se pořádá mistrovství světa pro opravdové špičky. Nemusíte být přece Petra Kvitová, abyste si nemohli vyzkoušet tenis.

Kam za zážitkem?

Stejně tak jako proslulý skydiving ve velkých výškách, i indoor skydiving je sport, a to návykový. Jde o silný zážitek. I u něj pocítíte vlnu adrenalinu jako při létání v oblacích. V Praze-Letňanech si můžou zájemci „zalítat“ už od roku 2012. Větrný tunel v České republice založila společnost Hurricane factory ve spolupráci se Strojírnami Litvínov. Let pro jednoho stojí 1500Kč, vyjde tedy o dost levněji než seskok s padákem.

Létání ve větrném tunelu lze také spojit s nejrůznějšími akcemi. Chcete rodinu překvapit tak trochu jinou zážitkovou turistikou? Ještě pořád váháte, kam pozvat holku na první rande? Nebo jak uspořádat opravdu nezapomenutelný firemní večírek? Součástí pražské Hurricane Factory je i střešní terasa a osvětlená vířivka. Je zde také konferenční sál a restaurace. Zabalte si svého oblíbeného DJ a plachtěte v rytmu disca. Letu zdar!