Festivaly u našinců „frčí“. Na který pojedete vy?

Je léto, což je čas festivalů a nových zážitků. Tak proč toho nevyužít?

bbolender / Pixabay

Kam se vydat?

Jeden z nejznámějších festivalů na Slovensku, festival Pohoda, už skončil, ale to neznamená, že není další spousta jiných. Především festivaly v zahraničí, například v Anglii, Holandsku, Německu, Turecku či na Ibize se mohou pojit s nezapomenutelnou dovolenou. Pokud byste raději něco bližšího, je spousta festivalů v Praze, Brně nebo v jiných místech republiky, kam se sjedou čeští i mezinárodní umělci, zpěváci, tanečníci, hudební skupiny, nebo DJ, aby Vám ukázali, co je to opravdový zážitek i s nezapomenutelnou atmosférou.

Festival Mysteryland v Amsterdamu, Nizozemí

Koná se od 27. do 28. srpna v Amsterdamu. Vystoupí na něm interpreti jako je například Afrojack, Diplo, Martin Garrix nebo Robin Schulz. Mysteryland festival rozhodně přináší jedinečný zážitek, koná se také v USA a Chile. Nabízí ubytování ve stanech pro různý počet lidí, půjčení spacáku, snídani, oběd i večeři. Cena za stan je od 8 000 Kč za jednu osobu po již připravený stan i se spacáky pro dva lidi za zhruba 10 000 Kč, plus cena za lístky.

Swing me Prague

Festival „Vyswinguj mě,“ který se koná v Praze 13. srpna 2016 je prvním festivalem svého druhu v Praze! Bude to netradiční festival, který potrvá od 14ti hodin do brzkých ranních hodin. Těšit se můžete třeba na elektro-swingovou hvězdu Caravan Palace, velmi zajímavý doprovodný program a mnoho dalších českých a slovenských interpretů. Fanoušci elektro-swingu si rozhodně přijdou na své. Lístky stojí od 690ti do 1490ti Kč za osobu.

Sázavafest

Patří mezi nejznámější české festivaly. Nabízí nejlepší interprety české scény a pár také zahraničních interpretů, například Majk Spirit, Xindl X, Michal Hrůza, Slza, Sebastian, Blue Effect nebo Kristina.

IbizaRocks

Je to rozsáhlý festival, který trvá zhruba měsíc, ale ne v kuse. Celkové trvání je od 4.7. do 8.8. Již na něm vystoupili třeba Tinie Tempah, ale ještě vystoupí Jess Glynne nebo Major Lazer. Koná se na ostrově Ibiza, který je proslulý hlavně tím, že jsou na něm pořádné párty.

Life in color kingdom Istanbul

Je to největší světový barevný festival! Vystoupí na něm mnoho interpretů, ale tento festival je hlavně o tanci a barvách a užívání si. Je to světový festival, který je například také v Kanadě nebo Dominikánské republice. Vstupenky stojí zhruba od 2 000 Kč. V Istanbulu se tento festival koná 6.8.2016 a je to nezapomenutelný zážitek.