Za nevěru mohou geny

By: Elvert Barnes

Britští výzkumníci se podíleli na projektu, ve kterém se snažily zjistit, co může za ženskou nevěru. Nakonec přišli se šokujícím výsledkem – ženy jsou nevěrné, když jsou ve stresu a mají to v genech! V podstatě se dá říct, že ženy za to vlastně ani nemůžou.

Pravděpodobnější než rakovina

Vědci pracovali s více než 1 800 ženami, kterým kladli různé dotazy a zkoumali reakce. Přišli na to, že za to však nemůže jen jeden gen, ale rovnou stovky.

Pravděpodobnost ženské nevěry je cca 41 %, což je více než pravděpodobnost výskytu rakoviny v těle.

Záleží i na stresu

Hodně záleží na okolnostech – pokud je žena ve stresu, je nevěra mnohem častější. Můžete mít fungující vztah a vše se zdát v pohodě, ale vaše žena vás klidně může podvádět s kolegou…

Samozřejmě… i když k tomu má žena sklony z genového hlediska, najít někoho, kdo by jí to trpěl, je těžký úkol. Existují totiž ženy, které jakmile začnou s někým chodit, přistihnou se, jak svádí někoho jiného. A už jim to připadá i v pořádku.

Co s tím?

Muži s tím však nemohou nic extra dělat, kromě snahy maximálně partnerku uspokojit. Pokud ani to nepomůže, je zde každá rada drahá.

Názory jsou stejné

Zajímavostí je, že i někteří sexuologové jsou toho názoru, že za nevěru může příroda. V mnoha případech však může vztah ještě utužit, pokud o ní druhý z partnerů neví.

Další zajímavostí je, že ženy snadněji nevěru odpouští, zatímco pro muže je většinou neodpustitelná a patří k nejčastějším důvodům k rozchodu.

Na jaká místa dát pozor?

A na jaká místa by si muži měli dát největší pozor? Na firemní večírky, kde jsou kolegové velmi často blízkými přáteli a navíc těch pár skleniček a panáku… Dále na kluby, bary a mejdany ve velkých městech, kde může svádět anonymita, nebo na posilovny, kam chodí ti, kteří vypadají lépe, než ti na ulici. Navíc rozhodně pro pěkné protějšky nešetří komplimenty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *