Intimní zóna

Intimní zóna

Každý člověk má svou intimní zónu …někdo ji má větší, někdo zase menší …ať už to ovšem člověk má tak nebo tak, je to zóna, do které smí vstoupit pouze jeho partner/ka. Do této zóny ale rozhodně nesmí vstupovat třeba rodiče či lidé na ulici …někdy do ní vstupují naši kamarádi a kamarádky, třeba při utěšování, anebo při tanci.

Narušení intimní zóny

Nemálokdy se stává, že ostatní narušují naši intimní zónu. Zejména na základních školách, když děti vstupují do puberty, dochází k jejímu narušování, a to nejčastěji ze strany chlapců, kteří když mají příliš mnoho hormonů, tak osahávají dívky …dokazují si tím svoji cenu a přijde jim to vtipné.

Skutečností však je, že mnozí z nich ještě v tomto věku nevědí o všem, co může mezi nimi probíhat. Chlapci si naopak nechávají od dívek narušovat intimní zónu rádi, není to ale tak časté.

Každý to chápe jinak

Autor obrázku: Slava

Jsou různí lidé …někteří chápou jako svou intimní zónu přímo sebe a nemají problém někoho pustit do bezprostřední blízkosti. Naopak ovšem existují i tací, kteří chápou intimní zónu úplně stejně, ale mají velký problém do ní někoho vpustit.

Obvykle je to kvůli špatným zkušenostem s lidmi, hlavně z dětství, a tak se bojí, protože nechtějí být opět raněni. Duševní poranění jsou totiž mnohdy výrazně vážnější než ta fyzická, a zejména citově založení lidé je nesou velmi špatně. Může to vést dokonce až k sebepoškozování či k sebevraždě.

Buďte ohleduplní

Každý má intimní zónu a spousta lidí je na ni háklivých. Ne každý snese, pokud se ho někdo dotýká …zejména, když se chlapci dotýkají dívek, se kterými nevedou milostný vztah, na místech, kde by neměli.

Mnohým z dívek to může být velmi nepříjemné …obzvláště těm plachým a nezkušeným. A rozhodně to není k smíchu …zrovna tak by se totiž nelíbilo tomu, kdo tohle činí, kdyby někdo narušoval jeho intimní zónu, či mu dělal jiné věci, které nemá rád.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *