Nejznámější hobit

Nejznámější hobit

Dne 13. 12. roku 2012 se v kinech po celých českých zemích představil vzrůstem malý, ale velmi otevřený a duší velký Hobit, Bilbo Pytlík. Tento blonďatý humanoid s velkýma chlupatýma nohama pobláznil všechny příznivce trilogie Pán Prstenů a J.R.R. Tolkiena. Hobit je totiž dějově před Pánem Prstenů, kde synovec Bilba, Frodo, zachraňuje celou Středozem před zlem z Mordoru.

Ve filmu Hobit – Neočekávaná cesta vystupuje Martin Freeman jako mladý Bilbo. Je usedlík a má rád svůj klid. Navštíví ho však jakýsi čaroděj Gandalf (Ian McKellen) a ten k němu zavede celou výpravu trpaslíků, kteří se snaží dobít zpět své město, které jim poničil a zabral drak Šmak. Bilbo se k nim nakonec přidá.

Film je natočen podle Tolkienovy knihy, kterou autor napsal v roce 1937 jako pohádkový příběh pro své děti. Film se točil přes 250 dní. Nejprve měl být vytvořen pouze jeden film, ale materiálu, co byl natočen, bylo tolik, že to vystačilo na díly tři. Hobit je natočen ve stejném prostředí jako Pán Prstenů, tedy na Novém Zélandě. Režie se stejně jako u světoznámé trilogie ujal Peter Jackson. Film byl natáčen i ve 3D.

Asi nejznámější postava z celého příběhu je Gollum, nebo také Smeagol, hobit, ze kterého se stala ohavná, ale svým způsobem okouzlující stvůra, která žije v horách. Tam ho dohnal prsten, kvůli kterému kdysi zabil svého přítele a dohnal ho k šílenství. V Hobitovi vystupuje jako komicky zoufalá postava, která se živí zdechlinami skřetů. Povídá a hádá se sám se sebou, a tak divákům navozuje pocit, že jsou tam Gollumové dva.

Film je natočen na trochu pohádkové vlně, vystupují zde kouzelné bytosti, jako například drak. Magické síly mágů dokážou vysát jedy z otrávených zvířat. První díl dopadá dobře. Ale na další pokračování si počkáme až do prosince letošního roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *