Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

Zejména ve společenském životě bychom se měli všichni chovat, jako sobě rovní. Neznamená, že když jste v nějaké firmě, kterou třeba ani ostatní neznají, manažerem, že jste i ve společnosti běžných lidí někdo výjimečný.

Ostatním je obvykle docela jedno, kým jste v práci – ale zajímá je, kým jste ve společnosti. Lidé se chodí na různé večírky či diskotéky bavit, odreagovat se – a ne, aby tam soupeřili s jinými, kdo má v práci vyšší post, kdo je úspěšnější …

V práci šéf, po ní kamarád

Autor obrázku: Delaina Haslam

Je téměř pravidlem, že zaměstnanci nemají rádi své šéfy. To samozřejmě není ani tolik jejich problém, jako problém řídicích pracovníků. Velmi záleží na jejich přístupu k zaměstnancům – a je velmi nutné, aby byly vztahy na pracovišti co nejlepší.

Pokud je Váš nadřízený v práci přísný, nemějte mu to za zlé – musí plnit jisté pracovní plány, cíle, které mu byly zadány – neměl by to ale samozřejmě příliš přehánět, a měli by si po práci třeba zajít se svými podřízenými do hospody na pivo.

Můžete i ztratit

Budete-li se nad někým neustále povyšovat, vězte, že Vás velmi rychle přestane mít rád nejenom on, ale i ostatní, kterým se to donese, a časem Vás začnou všichni pozorovat, vyhýbat se Vám, dělat Vám naschvály, nebudou s Vámi chtít mít nic společného.

Velmi často pak dochází i k přehodnocování názorů na Vás přímo Vašimi přáteli, kteří také nebudou mít po nějaké době problém se od Vás odpoutat, o to lépe Vám však potom odpouští – ale samozřejmě jenom někteří.

Zachovejte si důstojnost

Rozhodně se v životě před nikým neponižujte …i když se někdy může zdát, že je to potřeba. Nutno také rozlišit důslednost a podlézání. Dělat ovšem někomu „ocásek“, neustále mu vše chválit, sloužit mu apod., to je podlézání, kterým se velmi rychle zhnusíte nejenom svému okolí, ale po nějaké době třeba i tomu, na něhož se snažíte udělat dojem. V podstatě jste otrokem, který se nechá využívat jenom proto, aby měl dobré vztahy s těmi správnými lidmi, anebo kvůli lepšímu pracovnímu místu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *