Nad nikoho se nepovyšuj, před nikým se neponižuj

Zejména ve společenském životě bychom se měli všichni chovat, jako sobě rovní. Neznamená, že když jste v nějaké firmě, kterou třeba ani ostatní neznají, manažerem, že jste i ve společnosti běžných lidí někdo výjimečný.

Ostatním je obvykle docela jedno, kým jste v práci – ale zajímá je, kým jste ve společnosti. Lidé se chodí na různé večírky či diskotéky bavit, odreagovat se – a ne, aby tam soupeřili s jinými, kdo má v práci vyšší post, kdo je úspěšnější …

V práci šéf, po ní kamarád

Autor obrázku: Delaina Haslam

Je téměř pravidlem, že zaměstnanci nemají rádi své šéfy. To samozřejmě není ani tolik jejich problém, jako problém řídicích pracovníků. Velmi záleží na jejich přístupu k zaměstnancům – a je velmi nutné, aby byly vztahy na pracovišti co nejlepší.

Pokud je Váš nadřízený v práci přísný, nemějte mu to za zlé – musí plnit jisté pracovní plány, cíle, které mu byly zadány – neměl by to ale samozřejmě příliš přehánět, a měli by si po práci třeba zajít se svými podřízenými do hospody na pivo.

Můžete i ztratit

Budete-li se nad někým neustále povyšovat, vězte, že Vás velmi rychle přestane mít rád nejenom on, ale i ostatní, kterým se to donese, a časem Vás začnou všichni pozorovat, vyhýbat se Vám, dělat Vám naschvály, nebudou s Vámi chtít mít nic společného.

Velmi často pak dochází i k přehodnocování názorů na Vás přímo Vašimi přáteli, kteří také nebudou mít po nějaké době problém se od Vás odpoutat, o to lépe Vám však potom odpouští – ale samozřejmě jenom někteří.

Zachovejte si důstojnost

Rozhodně se v životě před nikým neponižujte …i když se někdy může zdát, že je to potřeba. Nutno také rozlišit důslednost a podlézání. Dělat ovšem někomu „ocásek“, neustále mu vše chválit, sloužit mu apod., to je podlézání, kterým se velmi rychle zhnusíte nejenom svému okolí, ale po nějaké době třeba i tomu, na něhož se snažíte udělat dojem. V podstatě jste otrokem, který se nechá využívat jenom proto, aby měl dobré vztahy s těmi správnými lidmi, anebo kvůli lepšímu pracovnímu místu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here